Igor Volke: Kuule naasmine tähistab uue epohhi algust inimkonna ajaloos


Igor Volke esitles värvikale seltskonnale unikaalset ufo-antoloogiat "Täiendatud ufopäevikud"
Igor Volke ja tema unikaalne ufo-antoloogia "Täiendatud ufopäevikud"Foto: Kalev Lilleorg, Alkeemia

""Väike samm inimesele, suur hüpe inimkonnale!" - need sõnad ütles esimene inimene Kuul - Neil Armstrong 21. juulil 1969. aastal, kui astus meie lähima kosmilise kaaslase pinnale. Sellest ajast möödub tänavu 50 aastat. Paljude hämmastuseks pole inimene viimased 47 aastat Kuu peal enam käinud, kuid tänavu 27. märtsil tehti NASA-s avaldus, mis tähistab uue epohhi algust inimkonna ajaloos," mõtiskleb ufoloog ja Kosmonautikapäeva traditsiooni elustaja ja eestvedaja Igor Volke.

2017. aasta detsembris allkirjastas Donald Trump kosmoseprogrammi direktiivi, mille kohaselt pannakse suurt rõhku ameeriklaste Kuu ja Marsi suunalistele plaanidele - kavas on Maa lähedastele taevakehadele liikumise projekte kiirendada, et Ameerika oleks sellesuunalistes arengutes liider.

Nüüd äsja raporteeris USA kosmoseagentuuri NASA juht Jim Bridenstine valmisolekust alustada viis aastat vältavat missiooni, mis lõpeb nelja astronaudi viimisega Kuule, et seal edasi töötada. Ja seda juba aastal 2024, eelnevalt planeeritud 2028 asemel.

Ameerika ühendriikide asepresident Mike Pence ütles: "Ma tean, et NASA on valmis väljakutseks liikuda edasi Kuule - seekord selleks, et sinna jääda". Ja lisas, et vajadusel kaasatakse ambitsioonikate missioonide teostamiseks ka eraettevõtteid, sest projekte on vaja kiirendada ja leida selleks ka vajalikke vahendeid.

Seotud lood:

Enne Kuu ja siis Marss

Nelja astronaudi saatmine Kuule 2024. aastaks on algus Marsi haldamise projektile, mille käigus luuakse Kuule püsivalt mehitatud keskused, alustades lõunapooluse piirkonnast, kus on piiramatult vett.

Tänavu saadetakse Kuule esimesed mõõteseaded ja tehnosüsteemid, mis teenindavad aastatel 2024 ja 2026 loodavate mehitamata ja seejärel mehitatud keskuste loomist. Selleks ajaks on Kuu orbiidile "seatud" orbitaalkompleks "Stargate". Selle juurde kuulub mehitatud kosmosesõiduk "Orion-1" Kuu baaside loomiseks.

Viieaastane projekt on vaid esimene samm ameeriklaste mahukamast Marsile suundumise plaanist. Koos USA riiklike struktuuridega võtavad investoritena osa arvukalt erafirmasid, näiteks Space-X, Northrop Grumman, Boeing jt. Kuu suunas liiguvad inimesed, robotid ja roverid - uus epohh inimkonna ajaloos on alanud, otsused on tehtud.

Kõigest sellest ja Kuu eelmisel sajandil uurimise ajaloost, järgnenud viiekümmest aastast mõistatuslikust vaikusest ja selle ümber sündinud müütidest tulebki juttu tänavusel Kosmonautikapäeval, mis toimub sel reedel, 12.aprillil kell 18 Tallinna Teletornis.

Autor: Igor Volke


Kosmonautikapäev 2019 Teletornis: KUU päev

Aeg: reede, 12. aprill 2019 kell 18-21

Esinevad: Mart Noorma, Igor Volke, Priit Ennet, ansambel Kosmosemoos

Koht: Teletorni kinosaal 2. korrusel

Sissepääs: Teletorni aastapiletiomanikele tasuta, teistele sissepääs 3€. Vajalik eelregistreerimine aadressil teletorn@teletorn.ee. Lisainfo: Teletorni kodulehel ja Facebookis.

Loe lähemalt Kosmonautikapäeva esinejate kohta SIIT.

KOMMENTEERI!