Anomaalne maailm 2: Inimese kujunemine Homo Sapiensist tehisintellektini


Anomaalne maailm 2: Inimese kujunemine <em>Homo Sapiens</em>ist tehisintellektini
Seminaridesarja "Anomaalne maailm" teise osa teemaks on "Inimese kujunemine Homo Sapiensist tehisintellektini"

Sel laupäeval, 17. veebruaril alates kella 14st toimub Tallinnas Nõmme keskuses tegutsevas Von Glehni teatris järjekordne seminar sarjast "Anomaalne maailm", mille seekordseks teemaks on "Inimese kujunemine Homo Sapiensist tehisintellektini" ning kus esinevad Igor Volke, Kalev Tarkpea ja Toomas Abiline.

"Seminaridesarja "Anomaalne maailm" ettekannete fookus on mõtiskleda inimese kui vaatleja ja maailma seletaja kujunemise üle, erinevate seletusviiside omavaheliste põimumiste ja põkkumiste üle, tedus- ja religioonifilosoofiast, dogmast ja vabast mõttest," kirjeldab ettevõtmist seminaridesarja eestvedaja Igor Volke.

Seekordse seminari teemaks on "Inimese kujunemine Homo Sapiensist tehisintellektini" - mõttekoda inimese päritolust, käekäigust ja saatusest. Kas oleme siin arenenud või siia toodud, kes või mis seda korraldab ja mis meist saab?

Esinejateks on füüsikateadlane Kalev Tarkpea Tartu Ülikoolist, Tallinna Linnamuuseumi juhtivkuraator, ajaloolane Toomas Abiline ja Igor Volke. Seminar algab kell 14 ja kestab kuni kell 18ni, peale kolme ettekannet toimub arueluring, kuhu on oodatud ka publiku küsimused. Avatud on ka kohvik.

Seekordsed teemad:

"Darwinism ja modernism, mitmekülgne vaade inimese kujunemisele" - Igor Volke

"Religioosne ja teaduslik vaade inimese tekkele ja kujunemisele" - Kalev Tarkpea, Tartu Ülikool

Seotud lood:

"Inimese kujunemine ja muutumine kultuuriruumis. Teaduslik-tehniline revolutsioon ja vaimsete voolude kujunemine XIX - XX saj. jooksul" - Toomas Abiline, Linnamuuseum.

*

Mida kõrgemale, kaugemale ja sügavamale meie vaade ulatub, seda enam kasvab anomaaliate hulk, mis ei sobitu klišeelikku maailmapilti. Anomaaliad oleks nagu kellegi poolt tekitatud ja kelmikalt meie maailma lükitud, et tekitada rahutust ja ka vaimustust otsijale vaimule, et suunata meid edasi oma lapsepõlvekodust peibutava ja meelitava kõiksuse suunas, et tekitada liikumine.

Seminaridesari "Anomaalne maailm" ärgitab mõtestama:

* meie kohta ajas ja ruumis
* meid endid ja meie kujunemist
* jõudusid meis ja meie ümber
* ohtusid, mis meid ümbritsevad
* väljavaateid edasiminekuks.

Uuri lisa Facebookist.

KOMMENTEERI!