"Kui kalur on merel ja püüab kala ning sa helistad talle ja soovid head kalurite päeva, siis võib ta vastata, et ahah, tänan väga ja hea, et meeles pidasid, aga me siin tõmbame just noota välja, sel ajal kui te kaldal tähistate. Aga õhtul teeme pidulaua ja mul on, mida omalt poolt lauale tuua," vastab Volke humoorikalt küsimusele, et mida ta omalt poolt UFO fännidele tänasel päeval soovib. Igor Volke on Eestis UFO teemat kõige jõulisemalt ja laiapõhjalisemalt uurinud, seletanud ja tõlgendanud, ta on kirjutanud sel teemal ka kaks raamatut: "UFO-raamat" (1991) ja "UFO päevikud" (1998).
"UFO-fenomen on II maailmasõja järgse inimkonna ees seisvast temaatikast üks põnevamaid, kombineerides endas esoteerilis-psühholoogilisi, tehnilisi ja sotsiaalseid aspekte. Kogemuslugude nii kvalitatiivselt kui kvantitatiivselt ülilai spekter ei võimalda pakkuda üheseid seletusi. Lahtiseks jäävad ka tekkivad küsimused üksikisiku ja kollektiivi tajuülemineku ning füüsilise ja psüühilise maailma piiridest. Kohati tundub, et tegemist on "torkija" või triksteri efektiga, mille suunava jõu eesmärgi või olemuse osas meil vähimatki selgust pole. Soovitan kõigile - kel teema vähegi põnev tundub - end mitmekülgselt ja eelarvamusteta informeerida, dogmadest loobuda ja taju väravad avali hoida," kommenteerib Tartu Ülikooli religiooniuuringute magistrant ja UFO-huviline Fred-Erik Kerner.
Vikipeedia annab teada, et UFO on lühend ingliskeelsest väljendist Unidentified Flying Object, mis tähendab tundmatut lendavat eset. UFOks nimetatakse õhus või maismaal vaadeldud eset või valgusnähtust, mille välimus, liikumistee,dünaamika ning kiirus ei ole tavapärase loogika järgi seletatav ning mille põhjalik uurimine pädevate spetsialistide poolt ei võimalda vaadeldud nähtuse iseloomu üheselt tuvastada. Alates 1950. aastatest on UFO hakanud tähendama pigem oletatavaid Maavälistest tsivilisatsioonidest siia saabunud lennumasinaid ("lendavaid taldrikuid") koos tulnukatega.
Ufoloogid on UFO-vaatlused ja -kontaktid jaganud nelja kategooriasse:
KOMMENTEERI!