Samsungi kasutusjuhendis on kirjas: "Palun võtke teadmiseks, et kui teie poolt kõneldu sisaldab isiklikku või muud tundlikku informatsiooni, siis on see üks osa sellest andmevoost, mis salvestatakse ja edastatakse kolmandale osapoolele." Kolmas osapool võib olla näiteks riigiasutus, reklaamifirma või ka Google. Sarnast strateegiat viljelevad oma nutitelerites ka Panasonic, Philips, LC ja Sony, kes jälgivad kõike alates kliendi telerivaatamisharjumustest kuni televiisorite asukohtadeni.Koheselt hakati internetis (näiteks Electronic Frontier Foundation'i aktivisti Parker Higginsi poolt) paralleele tõmbama George Orwelli kurikuulsa ja lausa prohvetlikuks peetud raamatuga "1984", milles on samuti olemas inimeste järele luuravad telekad - väljend "Suur Vend jälgib sind" ei ole enam vaid kirjanduslik kujund või miski, mis toimub kuskil mujal, näiteks avalikus ruumis, vaid nüüd juba reaalne nähtus sinu kodus.
"Teleekraan töötas korraga nii vastuvõtja kui saatjana. See püüdis kinni iga vaiksest sosinast tugevama heli, mida Winston tegi; vähe sellest, kuni ta püsis metallplaadi vaateväljas, oli teda niisama hästi ka näha. Muidugi oli täiesti võimatu öelda, kas sind parajasti valvatakse või mitte. Tuli elada - ja elatigi, tänu harjumusele, mis oli muutunud instinktiks, - teadmises, et igat heli, mida sa teed, kuuldakse ja igat liigutust, välja arvatud pimedas, pannakse tähele." (eestikeelne tõlge Elias Treeman - toim.)
Nii kirjutas Georg Orwell raamatus "1984", mis ilmus aastal 1949 ja jäi autori viimaseks teoseks. Raamat kirjeldab õõvastavat düstoopiat ehk totalitaarset tulevikuriiki, mis elab igikestvas sõjas, alati kõikjal kohaloleva ja ainult võimu nimel tegutseva valitsuse jälgimiskontrolli ehk türannliku Suure Venna kõikenägeva silma all ning avalikkuse manipulatsioonide lõppematus võrgustikus; kus propagandaministeerium on kehtestanud, et sõda=rahu, vabadus=orjus, teadmatus=tugevus ja kui ei alluta, karistab karmilt mõttepolitsei.
Ameerika uudisteajakiri Newsweek uuris Samsungi esindajalt teema kohta kommentaari ning vastuseks tuli muidugi, et kliendi privaatsust kaitstakse: "Järgime kõikides oma nutitelerites tööstuse standardeid ja turvameetmeid, kaasa arvatud info krüpteerimisel, et tagada tarbijate isikuandmete turvalisus ja vältida nende volitamata kogumist või kasutamist."
Kui see peaks kaitsema teleriomanikku häkkerite vastu, siis kuidas on lood Samsungi poolt lubatud nuhkidega? "Samsung ei säilita audio-andmeid ega müü neid kolmandatele isikutele. Kui tarbija on nõus ja kasutab häältuvastamise funktsiooni, siis edastatakse audio-info kolmandale osapoolele häälkäskluse ajal. Sel hetkel saadetakse audio-info serverisse, mis otsib küsitud sisu ja saadab selle siis telerisse." Newsweeki küsimusele, et milliste kolmandate osapooltega ja mis eesmärgil firma seda infot siis jagab, keeldus Samsung loomulikult vastamast.
KOMMENTEERI!