Telegrami konverents toob reedel Salme kultuurikeskusesse kokku alternatiivsed maailmavaated

 (1)
Telegrami konverents toob reedel Salme kultuurikeskusesse kokku alternatiivsed maailmavaated
telegramikonverents.comtelegramikonverents.com

Kaks aastat tegutsenud uudisteportaal Telegram korraldab reedel, 3. aprillil oma esimese peresündmuse. Tallinnas Salme Kultuurikeskuses leiab aset terve päeva kestev Telegrami konverents 2015, mis pakub elamusi kolmel korrusel: loengusaalis, kahes kinosaalis, tervisetoas, zen-saalis, lastesaalis, infotoas ning söögi- ja joogialal.

Loengusaalis juhib konverentsipäeva motivatsioonikoolitaja Alar Ojastu, ettekandeid leidub igale maitsele. Näiteks räägib ühiskonna transformatsiooniprotsesse uuriv muusikateadlane Saale Kareda uuest inimväärsest ühiskonnast ja sinna jõudmisest; uurija ja teadustoimetaja Ivar Tröner vandenõude psühholoogiast ja semiootikast; filmitegija ja portaali Vanglaplaneet eestvedaja Peeter Proos tutvustab oma peagi valmivat vaktsiinidest rääkivat dokumentaalfilmi, mis sisaldab muu hulgas intervjuusid vaktsiinikahjustusi saanud laste vanematega ning meditsiinivaldkonna professionaalidega. Kõigi 14 esineja ja nende ettekannete tutvustusi saab lugeda SIIT.

Loengusaali kava:

11.00 Alar Ojastu juhatab päeva sisse 

Seotud lood:

11.10 Mariann Joonas - "Lühidalt Telegrami tegemistest"

11.35 Ivar Tröner - "Vandenõude psühholoogiast ja semiootikast"

12.35 Elver Loho - "Kuidas rünnata sõnavabadust 21. sajandil?"

13.00 Saale Kareda - "Uus inimväärne ühiskond ja kuidas sinna jõuda"

13.45 Asse Sauga - "Bitcoin kui korruptsioonivaba platvorm"

14.20 Mart Kaasik - "Haridussüsteem ja selle uuendamine"

14.45 Peeter Proos - "Vaktsiinid ja vandenõud"

15.15 Karolin Tsarski - "Jooga: kellele ja miks"

15.40 Claire Pullinen - "Vastuta ise enda tervise eest: toitumine, raviviisid ja elustiil"

16.20 Madis Masing - "Kanepi 12 nägu"

17.00 Erki Kaikkonen - "Inimeseks olemisest"

17.50 Toomas Trapido - "Ökokogukonnad"

18.40 Hando Tõnumaa - "Raha- ja poliitikutevaba tulevik"

19.10 Arvo Soomets - "Inimrassi ajaloo kosmiline võltsing" 


Kinosaalis 1 tulevad näitamisele vandenõude teemalised filmid ning kinosaalis 2 tervise ja vaimsuse teemalised filmid.  Zen-saal on aga jutuvaba tsoon, kus saab terve päeva vältel maheda muusika saatel mõtiskleda, mediteerida või niisama puhata. Seal toimuvad ka erinevad juhendatud meditatsioonid ja rännakud, mida juhivad Agne Nelk (Oaas) ja Erki Kaikkonen. Laste eest hoolitsevad Lastesaalis tublid lastehoidjad, päevakava sisaldab nii erinevaid töötubasid kui ka muinasjutuvestmisi.

Tervisetoas saab konsulteerida ja protseduure broneerida 15 erineva terapeudi ja ravitseja juures. Teiste hulgas tulevad kohale Metsamoor Irje Karjus (ravimtaimed), Krista Koppel (homöopaatia), Janek Hiiet (kanepiõli), Reelika Lodi (refleksoloogia ehk punktmassaaž), Kelli Tõnsing (vabastav ja teadlik hingamine, EFT, paariteraapia) ja Moonika Jantson (aurapilt ja analüüs).

Söögi- ja joogialas on terve päeva avatud sooja taimetoitu pakkuv restoran Inspiratsioon, 2 kohvikut Cuma ja Coffee Angels, kust saab osta suupisteid ja külmi/kuumi jooke ning ehtsat kodukalja pakkuv Pääsküla Pruulikoda. Joogivesi on kõigile terve päeva vältel tasuta (PS. Soovitame kaasa võtta oma pudeli, seda on mugav joogiautomaatidest täita). Oma söögi ja joogi võivad külalised ka ise kaasa võtta.

Väikeses infotoas saab tutvuda ökokogukondadega (Eesti Ökokogukondade Ühendus), ühistupanga tegevusega (Tartu Hoiu-ja laenuühistu); Telegramis kajastatud raamatuid tutvustavad Matrix kirjastus, Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon ja Kirjastus Pilgrim. Infot jagavad ka näiteks Eesti Kanepiliit ja Avalikult TTIP-st.

Lisainfot leiab Telegrami konverentsi kodulehelt www.telegramikonverents.com

Kuula ka konverentsil esinejate intervjuusid Raadio 2 saates "Hallo, Kosmos!" (klõpsa nime peal, siis avaneb saade): Alar OjastuSaale KaredaToomas TrapidoMadis MasingErki KaikkonenArvo SoometsHando Tõnumaa, Mariann Joonas, Irje Karjus.

  

KOMMENTEERI!