Tasub lugeda! Kolm parimat raamatut suhetest, suhtlemisest ja armastusest


Tasub lugeda! Kolm parimat raamatut suhetest, suhtlemisest ja armastusest
Foto: depositphotos.com

Alkeemia.ee valis välja kolm läbi aegade meie lugejatelt kõige positiivsemat vastukaja saanud raamatut, mis räägivad suhetest ja sellest, kuidas mõista paremini iseennast ja oma kallimat ning vältida ja lahendada ettetulevaid probleeme.

Kärt Kase "Kuidas hoida armastust?"

Pereterapeut Kärt Kase käsiraamat on suurepärane teejuht paaridele, et teineteist paremini mõista, samuti nende lähedastele ning kõigile neile, kes puutuvad oma töö kaudu kokku teraapiaga (lisaks pereterapeutidele ka perearstid, koolipsühholoogid,kohtunikud, lepitajad jne). Raamatus on häid soovitusi igapäevaelus ettetulevate raskuste ületamiseks. Eesmärk on tekitada äratundmist ja avatust, et ise teraapiaprotsess läbi teha. Ikka selleks, et olla rõõmsam ja et suhe oleks mõnusam. Lisaks saab lugeja piiluda terapeuditöö telgitagustesse ja olla osaline paari sisekaemuses, nende ootustes ja rahulolus teraapia kuluga. Kirsiks tordil on tuntud ja vähem tuntud Eesti paaride kirjeldused oma suhtest ning armastuse muutumisest koos heade nõuannetega.

Seotud lood:

Kirjanduskonkursi Bestseller 2017 I koht aimekirjanduse kategoorias.

Loe raamatust katkendit: Alkeemia lugemisnurk | Et suhe toimiks, peab sinu emotsionaalsel pangaarvel olema vabu vahendeid

Vaata Kärt Kase raamatu "Kuidas hoida armastust?" kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Harville Hendrix "Abielu lihtsad tõed"

See raamat on mõeldud kõigile paaridele. Siin on olemas vajalikud abinõud selleks, et luua kahe inimese vahelisest suhtest rahuldust pakkuv ja õnnelik abielu. Raamatu autorid Harville Hendrix ja Helen LaKelly Hunt jagavad meiega kümmet olulist tõdemust, mida nad mõlemad on õppinud eduka ja rahuldust pakkuva suhte kohta aastakümnetepikkuse tööga meistriklasside "abielulaborites", samuti omavahelises suhtes. Igas peatükis tutvustavad nad üht lihtsat tõdemust - näiteks "rahulolematus on maskeerunud soov", "vastandlikkus on abielu pinnas" või "konflikt on areng, mis soovib toimuda" - ja juhatavad meid seejärel hõlpsate, ent tõhusate harjutuste kaudu, kuidas neid tõdesid igapäevaelus kasutada. Harville ja Helen on aidanud paaridel oma uurimuste, meistriklasside ja nõustamise kaudu abielu muuta. Ent abielu pole isegi abieluekspertidele lihtne asi - aastaid tagasi leidsid nad end ka ise lahutuse äärelt. Nad panid oma abielu uuesti kokku samade harjutuste abil, mida olid õpetanud nii paljudele teistele paaridele, päästes nende abielud ja aidates jõuda tõelise partnerluseni. "Abielu lihtsad tõed", kirjutatud hea huumori, arusaamise ja aususega ning varustatud pilkupüüdvate joonistustega, on strateegiline tegevuskava, et luua tänapäevases maailmas tugevamat partnerlust.

Loe raamatust katkendit: Alkeemia lugemisnurk. Raamat "Abielu lihtsad tõed" aitab sul muuta oma suhte selliseks nagu soovid

Vaata Harville Hendrixi raamatu "Abielu lihtsad tõed" kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Harville Hendrix "Teekond soovitud armastuseni"

See esimest korda 1988. aastal ilmunud raamat on aidanud miljonitel paaridel maailmas oma suhet parandada. Siin tutvustatav Imago suhteteraapia õpetab, kuidas teadvustada paarisuhtes toimuvat. Suhteravi nõuab kummagi kaaslase head tahet ja tööd iseendaga, tulemusena võite aga nautida armastavat ja toetavat suhet. Imago dialoogid õpetavad mõistma kaaslase käitumise alateadlikke põhjusi. Raamatu autor, filosoofiadoktor Harville Hendrix on koos oma naise Helen LaKelly Huntiga Imago suhteteraapia rajaja. Tegemist on unikaalse paarisuhteteraapiaga, millest on kindlasti abi ka lapsevanematel. Autoritel on üle 30 aasta kogemusi koolitajate ja terapeutidena ning nende tööd on tõlgitud rohkem kui 50 keelde. Imago suhteteraapiat rakendab maailmas üle 2000 terapeudi. Harville'il ja Helenil on kuus last ning nad elavad New Yorgis ja New Mexicos. Raamatu väljaandmise kohta Eestis ütlevad autorid: "Meile on suur au, et "Teekond soovitud armastuseni" ilmub nüüd ka Eestis - selles väikeses, kuid vapras riigis, kus kohtuvad ida ja lääs. Kuigi igatsus püsiva armastuse järele ning meeleheite ja konflikti vältimatus paarisuhetes tunduvad üldinimlikud, on käesoleva raamatu eesti keeles avaldamine tõend selle kohta, et sama üldinimlik on ka konfliktide ületamise ja ühenduse loomise protsess."

Loe raamatu kohta lisa: H. Hendrix "Teekond soovitud armastuseni"

Vaata raamatu kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

KOMMENTEERI!