Tantra ja kolme jalaga taburet


Tantra ja kolme jalaga taburet
Foto: depositphotos.com

Igaüks otsib midagi - poliitikas ja äris võimu või raha, spirituaalsetest parktikatest püütakse leida enda tasakaalu. Mida enesest teadlikum inimene, seda vähem mõjutab tema tundeid ja käitumist väline. Enesest, oma tunnetest ja mõtetest igal hetkel teadlik olemine on oluline igas valdkonnas, nii juristile kui kokale. Ilmselt viib enda sügavam tundmaõppimise soov inimesed jooga, meditatsiooni või tantra ja kõige sinna vahele jäävaga tegelema. Mõistus on küll probleemide lahendamisel ja oma elu navigeerimisel väga hea tööriist, aga ta suudab opereerida ainult minevikusündmustega. Juba teada faktidest tuletab ta arvatava lahenduse tulevikus, kirjeldades tulevikku mineviku kaudu. Teadus korrastab samamoodi juba teada fakte ja vahel on sellest reaalsuse kirjeldamiseks abi. Kui sa istud kolme jalaga tabureti peal, millel kaks jalga puuduvad, siis võib see olla üsna ebamugav ja energiakulukas.

Et oleks hea ja mugav, peab olema tasakaalus. Mis on tasakaal? Mõistuse, vaimu ja keha kooskõla. Mis see keha siia puutub? Oma meelega me saame keha mõelda haigeks, emotsioone tunneme me oma kehas, näiteks rinnus või kõhus. Kehasse talletunud emotsioonid tulevad soovimatute reaktsioonidena välja, kui meie õrna kohta keegi puudutab. Tasakaalu on vaja, et toimida parimal viisil. On huvitav, et lääne ühiskonnas alkoholiga lõdvestuda ja oma pingeid maandada ei ole taunitav. Antidepressante süüa, ja üldse liigsüüa, et oma katmata vajadusi kompenseerida on normaalne, aga endaga teadlik tegelemine on paljude mõistust oma ainukese tööriistana kasutavate inimeste arvates veider.

Seotud lood:

Üks tee teadlikkuse suurendamiseks ja oma sisemise ja välise tunnetuse arendamiseks on tantra. See on iidne süsteem või viis, mis aitab oma kehast teadlikumaks saada, märgata igapäevaelus oma mõttemustreid, kehasse kinnijäänud energiad ja õppida neid vabastama. Kinnijäänud energiad võivad põhjustada erinevaid haigusi ja korduvaid mõttemustreid. Enamasti võib seda märgata oma lähisuhetes, kus kui teine vajutab mingile kindlale nupule, siis tekib automaatreaktsioon, mida ei saa valida ega muuta. Näiteks ei pööra partner sinu soovidele piisavat tähelepanu ja tunned ennast ignoreerituna ning reageerid solvumise või protestiga, või mis veel hullem - neelad alla ja paned selle tunde oma kehasse.

Meie kehad ei ole aga prügimäed, kuhu asju ära visata. Kui märkad oma kehas toimuvat, märkad blokke ja energiavooge, siis piltlikult öeldes oled üles leidnud kühvli ja harja ning prügi. Energiaid märgates ja neid suunates saad puhastada ilma vaevata ära oma keharuumi ja hoida see pidevalt puhas. Mõistus ei ole siin töövahendiks ja temast pole siin mingit abi, nagu sa ei lähe mootorsaega tuba koristama.

Tantra on elustiil, mille abil saab teadlikkuse oma kehast, vaimust ja mõistusest kõikidesse eluvaldkondadesse integreerida ning kogu elust saab meditatsioon. Enda sees olevat energiat saab kasutada ka väljas olevate asjade loomiseks just nii nagu ise soovid. Näiteks selle asemel, et pingutada mingi projekti kallal oma energiat raisates, võib toolilt tõusmata oma eesseisva töö väestada energiaga ja see saab pingutuseta tehtud. Oma päevaga võib teha ainult seda, mis endale meeldib ilma, et peaksid kulutama oma väärtuslikku eluenergiat koormavate tegevuste või suhete peale.

Võib küsida, kui rafineeritud on su tantra? Ehk kui peenel tasemel sa end ja oma energiaid tajuda ja kasutada suudad, sellest sõltub sinu elu kvaliteet. Sul on mugav oma kolmejalgsel taburetil istuda. Kui saab lihtsamalt, miks teha raskelt?

Kui sa tahad ise enda peal seda proovida ja avardada oma taju piire või sügavdada oma suhet iseenda ja partneriga, siis suvine Tantrafestival Eestis 17.-22. juulil on selleks hea koht, kus saab turvalises keskkonnas vastu võtta just niipalju kui sulle sobib. Seal on võimalusi meditatsioonist ja loengutest, kuni sensuaalsemate ja füüsilise puudutusega kehatöö töötubadeni. Tule oma elumuutvale nädalale ja avasta uusi sügavusi!

Vaata videokutset High on Life Tantrafestivalile ja loe festivali kohta lähemalt facebookist ning registreeri end kodulehel Highonlifefestival.com!

KOMMENTEERI!