Täna toimub viies Taimetoidumess, kus jagatakse ka kvaliteedimärke loodussõbralikele toodetele


Täna toimub viies Taimetoidumess, kus jagatakse ka kvaliteedimärke loodussõbralikele toodetele
Hõrgutav taimne kookFoto: taimetoidumess.ee

Juba viiendat aastat toimub Tallinnas Taimetoidumess, millega tähistatakse rahvusvahelist veganpäeva ja kus tänavu jagatakse. Täna, pühapäeval, 1. novembril kell 11-17 Tornimäe ärikeskuses toimuv Taimetoidumess on külastajatele tasuta.

"Kui tavaliselt korraldatakse juubel suurelt, siis meie otsustasime vastupidi - panustame kvantiteedi asemel kvaliteedile. Oleme messi osalejad sel aastal hoolikalt valinud nii külastajate kui ka ürituse vabatahtlike tagasiside põhjal," selgitas Taimetoidumessi projektijuht Annika Lepp.

Sel aastal saavad kõik Taimetoidumessil osalejad kvaliteedimärgi. Märgiga soovivad korraldajad tänada inimesi ja ettevõtteid, kes arendavad vegantooteid või kes hoolivad muul moel oma klientidest, kelle jaoks on toote või teenuse puhul olulised eelkõige looma- ja loodussõbralikkus ning tervislikkus.

Taimetoidumessi korraldavad selgi aastal vabatahtlikud organisatsioonidest Eesti Vegan Selts, MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus ja liikumine Loomade Nimel. Messil toimuvad vestlusringid ja filmiesitlused Tornimäe kohvikus Mamo. Muuhulgas kuulutatakse välja esmaspäeval, 2. novembril algav kuuajaline vegan väljakutse.

  • Kell 13.30 kõneleb ajakirjanik Rivo Sarapik kestvusspordist ja kogemustest üleminekul taimetoidule
  • Kell 15.00 juhib vestlusringi Belgia organisatsiooni EVA (Ethical Vegetarian Alternative) asutaja ja avalik kõneleja Tobias Leenaert
  • Kell 11.30 näidatakse dokumentaalfilmi "Spetsiesism" (Speciesism, 2013) ja kell 16 "Vaimud meie masinas" (Ghosts in Our Machine, 2013)
  • Taimetoidumessi laat kestab Tornimäe fuajees ajavahemikus 11.00 - 17.00
Vaata ka Taimetoidumessi videot:
Seotud lood:

Jälgi ka Taimetoidumessi Instagramis ja Facebookis ja jaga sündmust sõpradega

Vaata ka Vegan väljakutse: kas suudad elada kuu aega ilma loomse toiduta?

KOMMENTEERI!