Sul on hea lugu, eriline kogemus täis tarkust, võimsad visioonid? Vormi see raamatuks!


Sul on hea lugu, eriline kogemus täis tarkust, võimsad visioonid? Vormi see raamatuks!
Kirjanduskonkurss BestSeller ootab alkeemikute käsikirju Kirjanduskonkurss BestSeller

Septembri alguseni on võimalus kõikidel suleseppadel osaleda kirjanduskonkursil BestSeller, mis on uus ja Eesti suurima auhinnafondiga võimalusteallikas. Alkeemia osaleb protsessis ja ootab käsikirju vaimse ja aimekirjanduse asjatundjatelt.

Portaali Alkeemia kirjutavad paljud toredad, targad ja heas mõttes tavalised andekad inimesed, kelle kirjutised on rõõmuks ja inspiratsiooniks kümnetele tuhandetele lugejatele. Neil on midagi, mida teistega jagada ja nad teevad seda hästi - isikupärasel moel kirjutades isiklikke kogemusi ja läbiproovitud tarkusi jagades. Võibolla oled sinagi midagi sahtlipõhja või oma blogisse või mõtetesse või unistustesse kirjutanud, mis moodustab tervikloo ning pakuks huvi ka teistele? Suvi on suurepärane aeg oma lugu ära vormistada ning inimkonda ja küllust teenima saata.

10 000 eurose auhinnafondiga kirjanduskonkurss BestSeller otsib uut ja erilist lugu, millel oleks potentsiaali laieneda ka teistesse žanritesse. Lisaks ilukirjandusliku proosale ja lastekirjandusele oodatakse autoritelt varem avaldamata teoseid ka vaimse ja aimekirjanduse vallast. Body-mind-soul, vaimsus, popuaarteadus, eneseareng, esoteerika, müstika, fantaasia, tervis, psühholoogia, religioon, spirituaalsus, alkeemia, iidsed ja moodsad tarkused, uued ideed ja lennukad visioonid - põimi oma lugu ja mõtted kokku tervikuks ja pane kirja. Võibolla on just sinu raamat see, mis tulevikus paljusid lugejaid rõõmustab ja inspireerib, nüüd on selleks veel ka hea aeg ja motivatsioon.

Seotud lood:

"Bestselleriks võib lugeda raamatuid, mis hakkavad elama oma elu väljaspool raamatumaailma. Need on lood, mis toovad raamatute juurde ka need inimesed, kes muidu võib-olla ei loe. Lood, mis puudutavad ja kõnetavad väga suurt hulka inimesi, olenemata soost, vanusest, rahvustest, kultuurilisest ja religioossest taustast," sõnab kirjanduskonkursi ellukutsuja kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets.

Häid näiteid vaimse kirjanduse bestsellerite vallast on palju: kergekaalulisem eneseabi käsiraamat "Saladus" oli Rhonda Byrne esimene raamat, mis tänaseks on müünud ligi 20 miljonit koopiat ja tõlgitud 46 keelde ning vormunud ka filmiks; tänaseks maailma üheks mõjukaimaks vaimseks õpetajaks kujunenud Eckhart Tolle pidi ka ühel hetkel tegema oma esimese sammu ja kirja panema "Siin ja praegu: kohaoleku jõud", mis on tänaseks tõlgitud 33 erinevasse keele; Pramhansa Yogananda autobiograafiline teos "Joogi autobiograafia" on viimased 65 aastat  ilmunud, tõlgitud 34 keelge ja nimetatud maineka kirjastaja HarperCollins Publishers poolt üheks 100 kõige olulisemast vaimsest raamatust 20. sajandil. Neid näiteid on veel tuhandeid, aga kõiki ühendab see, et iga teekonna alguseks tuleb teha julgelt esimene samm.

Kirjanduskonkursi BestSeller põhieesmärk on motiveerida ning julgustada kirjanikke - nii uusi talente kui ka juba tuntud tegijaid - looma ning avaldama lugusid, et leida uus Eesti bestseller. Konkursile oodatakse eestikeelseid varem avaldamata käsikirju kolmes žanris - ilukirjanduslik proosa, vaimne ja aimekirjandus ning lastekirjandus. Konkurss on uudne, sest esmakordselt on plaanis leida Lugu, millel võiks olla läbimurdepotentsiaali väljaspool Eestit ja ka teistes meediumites. Aule ja kuulsusele lisaks motiveerib autoreid ka Eesti suurim 10 000 eurone auhinnafond.

BestSeller 2015 ilukirjanduse žüriisse kuuluvad menuautor, saatejuht, muusik ja poliitik Mihkel Raud, režissöör Ilmar Raag, kirjanik ja ajakirja Eesti Naine peatoimetaja Aita Kivi, Postimehe kultuuritoimetuse juhataja Heili Sibrits ja Elisa Raamatu esindaja Marika Raiski. Vaimse ja aimekirjanduse žüriisse kuuluvad kirjastaja Tiina Ristimets ja ajakirjanik Ingrid Peek. Lastekirjanduse žürii koosneb lastest vanuses 7-12 aastat, žürii tegevust koordineerib lastekirjanduse eriauhinna väljaandja Reet Roos.

Võistlustöid oodatakse hiljemalt käesoleva aasta 9. septembriks (k.a). Konkursi võitja ning eripreemiate saajad kuulutatakse välja 15. detsembril. Osalemiseks tuleb käsikirjad esitada paberkandjal, kahes eksemplaris; käsikiri peab olema varustatud märgusõnaga ning sellele peab olema lisatud sama märgusõnaga kinnine ümbrik autori nime ning kontaktandmetega. Võistlustööd palume saata hiljemalt 09.09.15 postitempliga aadressile: Pilgrim Group OÜ, Tallinn, Tõnismägi 2, 10122 või tuua hiljemalt 09.09.15 kauplusesse MUUSA, Eesti Rahvusraamatukogu, Tallinn, Tõnismägi 2 (avatud E-R 10-18)

Kirjanduskonkursi BestSeller tegemistega saab end kursis hoida facebookis

KOMMENTEERI!