OSHO. TANTRA. Ülim mõistmine


OSHO. TANTRA. Ülim mõistmine

Peeter Liiv kirjutab, et ehkki "tantra on kehareligioon", pajatab armastatud OSHO siin raamatus müstitsismi ja olemise tuumast, toetudes laulule Mahamudra'st - "totaalsele orgasmile Universumiga“, milles selle autor Nilopa "ületab Jeesuse, Buddha ja Laozi".

Mõned minu jaoks inspireerivad ja olulised märklaused OSHO-tantrast:

1) Tantra väldib mõistust, kontseptualiseerimist ja kohtub eluga näost näkku: "Tantra on loomulik tee - vabadus ja loomulikkus on eesmärk. Vabanemine on see, et oled täiesti loomulik. Ära võta omaks ega ära lükka tagasi. Lihtsalt oota, teades, et asju ei saa paremaks muuta. kõik on juba nii hästi kui võimalik. Tahet pole tarvis. Asjad juhtuvad iseenesest, see on nende loomuses. Loomulik inimene lihtsalt istub seespool ja laseb asjadel juhtuda. Ta ei "tee". Tilopa ütleb, et ainult siis ilmub mahamudra - lõplik, täiesti lõplik orgasm eksitentsiga."

2) Tantra ütleb "jah" kõigele, armastades tingimusteta – ka viha, seksi jms: "Terve teie olemus muutub sügavaks rahuloluks. Tantraõpetajad on metsikud lilled, neis on kõik olemas. Tantra võtab kõik omaks, elab kõik läbi. Suurim julgus maailmas on aktsepteerida kõike, mida elu toob."

3) Kohandumine pole eesmärk – vaid muutumine: "Igasugune turvalisus on võlts ettekujutus. Turvalisuse pärast loome abielu ja ühiskonna. Turvalisuse pärast liigume me alati kanalit pidi. Elu on metsik. Armastus on metsik. Eksistents on täiesti metsik. Elada tuleb koos kõigi ohtudega ja riskidega. Ja see on kaunis, sest on seiklus. Ärge tehke oma elust kindlaksmääratud mudelit. Need, kes on metsikud, jõuavad alati pärale. Buddha, Tilopa, mina ise, me pole optimistid ega pessimistid, me lihtsalt loobume lootusest. Me lihtsalt viskame lootusemündi minema ning koos sellega on kadunud mõlemad pooled. See on täiesti uus dimensioon, millest on raske aru saada. Keegi ei oska öelda, mida Tilopa teatud olukorras teeb. See sõltub, kogu olukord annab vastuse. Ja tal pole nii, et meeldib või ei meeldi, see või teine. Ta tegusteb. Ta ei reageeri oma minevikust lähtudes ega tulevikukontseptsioonidest lähtudes, oma ideaalidest lähtudes. Ei. Ta tegutseb. Ta tegutseb siin ja praegu, vastus on täielik, keegi ei oska öelda, mis juhtub. Te olete siin ja ma räägin teiega, ma isegi ei tea, millest ma teiega rääkima hakkan. Kuni lauset pole välja öeldud, pole ma kindel, mis lause see on. Teie pole ainsad kuulajad, ka mina olen siin kuulaja. Kui olen midagi öelnud, siis ma tean, et olen seda öelnud. Ei teie ega mina saa ette näha, mida ma ütlen. Iga järgmine lause pole veel kohal, see on teie olukord, mis selle kaasa toob."

Seotud lood:

4) "Enne kui hakkate kedagi teist teenima, olge täiesti isekad", kuna "aidata võib vaid see, kes on valgustunud - abi voolab spontaanselt."

5) Sa oled juba täiuslik ja soov "jõuda täiuslikkuseni" on põhjus, miks sa selleni ei jõua: "Tantra pakub teile valgustumist otse siin ja praegu. Olemust saab muuta. Pole vaja seda lõputute elude vältel oodata. Ära usu järk-järgulistesse sammudesse, hüppa, ole vapper. Ainult need, kes on julged, võivad järgida tantra suurt õpetust. Isegi kui tajutakse oma ebatäiuslikkust, siis see ebatäiuslikkus on täiuslik. See on tantra vaim. Kui tunned end hästi kõige puhul, mis sinuga juhtub. Võta vastu see, kus sa oled ja kes sa oled ning mis sinuga juhtub, ainult siis võid olla vaba ja loomulik. Jooga puhul kulub päralejõudmiseks miljoneid elusid, tantra ütleb, et vaid sekund. Jooga on ebaloomulik tee - võitle jõega ja uju vastuvoolu. Muidugi see on väljakutse ja seda väljakutset võib nautida. Aga kes naudib väljakutset? Sinu ego. Kui leiate joogi, kes pole egoist, siis on see ime. Jooga on tahte tee, tantra on alistumise tee. Joogas on raske õige, tantras on kerge õige."

6) Tantra ütleb: "Jää kodutuks, ära jää kusagile püsima, ära samastu ega klammerdu millegi külge, mitte ühegi suhte külge. Naudi, aga ära klammerdu. Ära jää kuhugi püsima, siis jääd püsima enda juurde. Mida vähem harjumusi, seda elusamad te olete. Tilopa mõistmiseks peate sisenema täiesti tundmatusse dimensiooni, peate läbi kaose liikuma, hüppama kuristikku."

7) "Kui olete millegagi samastunud, siis olete kaotanud oma hinge. Pea silmas keset. Jälgi oma käitumist, tegusid, samastumist ja nii lood sa distantsi. See tekib järk-järgult. Vaatleja ja tegija saavad kaheks. Lõpuks jääb kõike jälgima vaid vaatleja - teadvus. Kõik kogemused kaovad, ainult nende taust säilib."

Hääd lugemist!

Peeter Liiv

Loe lähemalt raamatu kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt

 

OSHO "Tantra. Ülim mõistmine."

Tantra on kehareligioon. Muidugi läheb see kaugemale kui keha, aga see on kehaga seotud. See on ainus religioon, mis on kindlalt maine - sel on juured. Teised religioonid on nagu puud, mille juured pole maas, need on surnud, mahl ei liigu nendes. Tantra on väga mahlane, väga elus. See on totaalne orgasm tervikuga, universumiga. See sulandub olemise allikasse.

Oma aja üks armastatumaid ja provokatiivsemaid õpetajaid Osho räägib selles raamatus tantrast, lähtudes iidsest õpetusest mahāmudrā'st, mida esmakordselt olevat õpetanud suur India õpetaja Tilopa (989-1069). Mahāmudrā (skr 'suur sümbol') onmeeleharjutuste kompleks, mis keskendub puhta meele kujustamisele. Osho käsitleb seda õpetust kui laulu, mida ta värss-värsi haaval meile tutvustab, andes meile aimu, kuidas end lahti keerata, sissepoole pöörata ja ületada ning tantrani jõuda ja mõista, et: "Tantra on vabadus; vabadus kõigist mõttemängudest; vabadus kõigist struktuuridest; vabadus teisest. Tantra on ruum, kus olla, tantra on vabanemine, täielik orgasm tervikuga."

www.pilgrimbooks.ee

KOMMENTEERI!