Osho: mõista ja tervenda oma tundeid läbi värvimise ja mõtsikluse


Osho: mõista ja tervenda oma tundeid läbi värvimise ja mõtsikluse
Foto: depositphotos.com

Kas soovid oma tundeid paremini mõista ja tervendada? Osho pakub välja oma uues raamatus "Sinu elu värvid" võimaluse, kuidas läbi meditatiivsete mõtiskluste ja värvimise oma emotsioonidega paremini sõbraks saada ning neid vajadusel tervendada.

Mõtle nagu laps ja sa oled loominguline. Kõik lapsed on loomingulised. Loovus eeldab vabadust - vabanemist mõtetest, teadmistest, eelarvamustest. Loov on see, kes suudab proovida uusi asju. Loov inimene ei ole robopaat. Robopaadid pole kunagi loomingulised, nad on monotoonsed. Seega - ole taas laps!

Vaprus

Hirm ja vaprus, mõlemad on hävitavad jõud - kuid hirm ainulthävitab. Seeme lihtsalt muutub. Seeme sureb ka siis, kui sa külvadvaprust, aga ta ei lähe halvaks. Ta sureb ja temast saab midagi uut. Temast hakkab idanema idu. Vaprus tapab sind nii nagu hirmgi, kuid hirm tapab ilma uut elu andmata. Vaprus annab sulle uue elu. Vali vaprus - vali alati vaprus.

Armasta seda, mida sa teed. Tee kõike, mida iganes sa teed, meditatiivselt. Loomingulisus tähendab armastusega tegutsemist - sellest rõõmu tundmist, selle pühitsemist elu kingitusena!

Seotud lood:

...

Üksindus, Üksiolek

Sa võid olla üksi, kuid sinu üksiolek ei pruugi tähendada seda, et tunned end üksildasena. Lihtsalt oled üksinda, fantaseerid ja mõtled erinevatest asjadest. Üksindus tuleneb teadlikkusest; sel pole midagi pistmist sellega, kus sa maailmas asud. See tähendab seda, kus sa oma sisemaailmas oled.

Loov tegevus toob maailma rohkem ilu. See annab maailmale midagi, mitte ei võta ära. Loov inimene tuleb maailma ja kasvatab selle ilu - ühe laulu ja ühe kauni pildi haaval.

...

Tervendamine

Sõnad "meditatsioon" ja "meditsiin"on üht päritolu. Meditsiin tähistab seda, mis tervendab keha, meditatsioon on vaimu tervendamine. Mõlemad on tervendavad jõud.

Ole loominguline. Ära muretse selle pärast, mida sa teed. Me kõik peame paljusid asju tegema, aga tee kõike loovalt, pühendumisega.

...

Usaldus

Usalda elu - muud usaldust polegi vaja. Usalda elu ja see juhib sind spontaanselt ja loomulikult sihtmärgini, tõeni, jumalani - kuidas sa seda ka ei nimetaks. Elujõgi voolab ookeani poole. Usaldades voolad sa jõega kaasa. Muidu oled küll juba jões, aga klammerdud ikka veel mingite kalda külge kinnitunud vanade juurte külge või püüad vastuvoolu summida. Klammerdudes ettekirjutiste, dogmade ja doktriinide külge, ei lase sa jõel ennast kanda. Elu on ainus piibel, ainus pühakiri. Usalda seda ja lase tal end ookeani, ülimusse kanda.

Igaüks võib olla loominguline. Mida iganes sa teed, kui sa teed seda rõõmuga, armastusega, kui su tegevus pole pelgalt kasusaamisest ajendatud, siis on see tegevus loominguline. Kui sellest kasvab sinu sees midagi enamat, kui see aitab sul areneda, on see loov, vaimne ja jumalik.

...

Allikas: Osho "Sinu elu värvid", kirjastus Pilgrim

See ilus raamat sisaldab 77 müstilist pilti, mille on joonistanud Deva Padma, kes on ka algupäraste "OSHO Zen Tarot" tarokaartide piltide autor. Elulisi olukordi ja emotsionaalseid seisundeid kujutavate piltide värvimine on meditatiivne tegevus. Sellises meditatiivses seisundis saad teadlikuks oma tunnetest, mõtetest, käitumismustritest, prioriteetidest ning elu mõttest. Hea oleks, kui sa pilte värvides ka mõtiskleks nende värvide üle, mida sa valid oma elu kujutamiseks. Ära keskendu ainult positiivsetele ja kergetele asjadele, mida raamatus kujutavad näiteks "mängulisus", "julgus", "läbimurre", "loomingulisus", "armastajad", "sõbralikkus", "pühitsemine". Osa pilte kutsuvad sind otsima ja leidma ka selliseid värve, millega väljendada neid aspekte, mida me väärtustame palju vähem, mida me pigem ignoreerida, unustada ja maha suruda tahaks - näiteks "üksindus", "süütunne", "koorem", "stress", "väsimus", "laiskus", "kõrvaleheidetu", "kurbus". Andes oma elu erinevatele aspektidele värvid, hakkad endast paremini aru saama. Aspektid, mida me rohkem hindame ja "positiivsemaks" peame, muutuvad isikupärasemaks ja ainulaadsemaks, aga neid, mida me negatiivseks põlgame, õpid integreerima ja endas aktsepteerima. Iga pildi juures on kommentaarid, mis aitavad sul vaadata asju sootuks uue vaatenurga alt ning hakkad nägema, et ka neil on oma koht, omad õppetunnid. Osho sõnad meenutavad meile, et me sünnime siia maailma vabadena, pelga olemisena. Me valime ise oma arengutee ja kasvame omal vabal valikul selleks, kes me oleme. Meist võib saada nii pühak kui patune, meist võib saada kurjategija, poeet või kunstnik. Me sünnime siia maailma olemuslikul puhtana, potentsiaalina - puhta lehena, tühja lõuendina. See, millised värvid me valime ja millise kunstiteose me oma elust teeme, sõltub vaid meist endist. See ainulaadne värviraamat hõlmab endas kahte aspekti: piltide värvimine pakub lõõgastavat ja rahuldust pakkuvat tegevust, mis aitab taas kogeda lapsepõlvest tuttavat süütuse ja täieliku pühendumise seisundit; tekstid annavad võimaluse mõtiskleda elu üle ning mõtestada erinevaid elutahkusid positiivses võtmes; kõik see ühtekokku annab võimaluse integreerida endasse väga erinevaid elulisi nähtusi ning väljendada lapselikult süütus võtmes oma ainulaadset ja ehedat olemust.

KOMMENTEERI!