Laulev lendav taldrik Heliton viib meditatiivsele kontsertrännakule sisekosmosesse

 (1)
Laulev lendav taldrik Heliton viib meditatiivsele kontsertrännakule sisekosmosesse
helitonimängijadhelide.org

Sel reedel, 9. jaanuaril kell 19 toimub Tallinna vanalinnas Vene tn 28 meditatiivne kontsert-helirännak, kus õhtu külalisesinejaks on üks laulev lendav taldrik nimega Heliton.

Heliton on heliskulptuur, mille on loonud meister Marek Kukk. Imelisi helisi loova instrumendi nimi on inglise keeli handpan, mis on inspireeritud Šveitsist pärit hangist.

Pillil on ebamaine välimus ja maagiline kõla, mis võib viia kuulaja rännakule oma sisemaailma või ühendada lihtsal ja kergel moel teistega. Kuna Marek Kukk ja Iida-Leena Allik on eelkõige Helitonide meistrid mitte muusikud, siis ei juhtu seda väga tihti, et nad avalikke esinemisi ette võtavad, sel reedel aga on sisekosmonautidel võimalus osaleda helirännakul, kus nii helitoni kui teiste pillide maagilised helid kuulaja enda lummusse haaravad. Lilia Märtmaa ja Deniss Vinogradovi esituses kõlavad gongid, didgeridoo, tiibeti helikausid, kellukesed, parmupillid, kurgu- ja ülemhelilaul.

"Iga helis viibimise kogemus on ainulaadne, igakord on see uus retk sisekosmosesse. Retk, mille ajal muutub kõik võimalikuks ning ajavool kaotab oma tähtsuse. See on praktika, milleks on võimeline iga inimene. Teil ei ole vaja "osata" mediteerida, tuleb lihtsalt heita pikali ja lasta endal viibida Helis ilma eelarvamuste ja hinnanguteta, olles valmis võtma vastu seda kogemust, mis võib saabuda," kirjeldavad kontserdi korraldajad.

Seotud lood:

Kontsert-meditatsioon kestab 1,5-2 tundi ning kaasa palutakse võtta joogamatt või lamamisalus ja peale tekike või pleed. Piletid eelmüügist 12, kohapealt 15 eurot.

Vaata lisainfot sündmuse kohta facebookist

Kuula kõla ja uuri lisa Helitoni kohta facebookist, Soundcloudist, youtube'ist ning vaata kodulehti: eesti keeles http://helide.org/ ja по-русски http://zvuki.ee/

KOMMENTEERI!