Inspiratsioonikonverents TEDxTallinn pakub laupäeval jagamist väärt ideid ja visioone


Inspiratsioonikonverents TEDxTallinn pakub laupäeval jagamist väärt ideid ja visioone
TEDxTallinnFoto: erakogu

Seitsmendat korda toimuv inspiratsioonisündmus TEDxTallinn toimub sel laupäeval, 25. aprillil värskelt renoveeritud Kultuurikatlas. Järgides ürituse tunnuslauset "Ideed, mis väärivad jagamist" astuvad üles erinevate erialade visiooniloojad kogu maailmast jagamaks mõtteid, kogemusi ning tõstatamaks arutelusid, mis muudavad maailma ja innustavad.

Piletid konverentsile on välja müüdud, kuid ülekannet ja salvestisi saab jälgida interneti vahendusel. Täpsem info TEDxTallinn kodulehel ja facebookis.

Seekordsel TEDxTallinna formaadile omaselt jutustavad kuni 18-minutilisi lugusid: Ameerika tuntumaid traumatolooge dr. Gregory Ciottone, kelle juhtida oli esimene riiklik arstiabi meeskond World Trade Centeri katastroofipaigas; hooliv liberaal ja New Yorgi ülikooli ajaloodoktorant Aro Velmet, kes võtab pulkadeks Eesti e-riigi valupunktid; noor slackline'i meister Jaan Roose, olles teinud koostööd superstaar Madonnaga; tehislihaseid uuriv noorteadlane Friedrich Kaasik; polaaruurijast arhitekt Mari Hunt; avaliku ruumi disainer ja ülemaailmse liikumise Park(ing) Day algataja John Bela; Euroopa tulevikuvangla kujunemist prognoosiv Margot Olesk; Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi dotsent Dagmar Kutsar, kes leiab, et ühiskond saab paremaks siis, kui täiskasvanud hakkavad lapsi tõsisemalt võtma ja on valmis nende nimel muutuma; Humanistic Management Networki esindaja Eestis Rea Raus, kelle doktoritöö uurib inimese ökoloogilise mina kujunemist ning karismaatiline muusik Oleg Pissarenko, kes on tuntud kui jazz-minimalismi ja filosoofilise post-rock'i looja.

Seotud lood:

Päeva jooksul pakub TEDxTallinn kokkutulnud inimestel jätkata suhtlust väiksemas grupis ning süvitsi minevaid diskussioone. Kõike toimuvat saab jälgida otseülekande vahendusel ja salvestustest.

TED on aastal 1984 alguse saanud inspiratsioonikonverentside sari, mis igal aastal toob kuulatajate ette hulgaliselt kõnelejaid ja nende jagamist väärivaid ideid üle maailma. Kuni 18-minutilised kõned puudutavad valdkondi nagu tehnoloogia ja teadus, disain, ühiskondlikud arengud, keskkond, kunst jpm. "TED" tuleb lühendatult sõnadest technology, entertainment, design - tehnoloogia, meelelahutus ja disain - kolm avarat valdkonda, mis aitavad ühiselt kujundada meie tulevikku.

TEDx on kohalik, iseseisvalt korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel jagada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx-üritus hõlmab ühtaegu TED-i kõnesid video vahendusel ja sõnavõtte elavas esituses, et tekitada süvitsiminevat mõttevahetust ja suhtlust väiksemates gruppides. TED-konverents annab TEDx programmi jaoks üldised suunised, kuid kõik TEDx-üritused on organiseeritud vabatahtlike poolt sõltumatult.

Uuri lisa TEDxTallinn kodulehelt http://www.tedxtallinn.org/ ja facebookist  https://www.facebook.com/tedxtallinn

KOMMENTEERI!