Eestit külastab šamanistliku muusika superstaar ja ülemhelide laulja Darpan Austraaliast


Eestit külastab šamanistliku muusika superstaar ja ülemhelide laulja Darpan Austraaliast
Ülemhelide laulja DarpanFoto: erakogu

30. juunil annab Katariina kirikus oma ainukese kontserdi kogu Baltikumis ja Skandinaavias võimas transpersonaalse psühholoogia taustaga ravitseja, performance kuntsnik, ülemhelide laulja ja ayahuasca šamaan Darpan.

Kireva minevikuga muusik Darpan on tegutsenud nii rock-solisti, näitleja kui koreograafina. Nüüdseks on temast saanud üle maailma armastatud helimaag ja õpetaja, keda on korduvalt tituleeritud Austraalia kõige tuntumaks šamaaniks. Darpan ise end šamaaniks ega ravitsejaks ei nimeta "Mina aitan inimestel läbi muusika ja taimede teadvust avardada, loon selleks tingimused ja ruumi. Kõik muu on inimese enda teha."

Darpan elas 80ndatel Osho ashramis Indias ning õppis seal meditatsiooni, hüpnoosi ja muid teraapiaid. 90ndatel uurimustööd "Teadvuse avardamine ja religioosse kogemuse olemus" kirjutades läks Darpan Peruusse, kus ta õppis ayahuasca šamaanide käe all tseremooniate juhtimise ja ruumi loomise kunsti. Darpani õpetaja Don Jose on tuntud Peruu ravitseja, kes on teadvust avardavate ravimtaimede abil tervendanud inimesi nii vähist kui muudest rasketest haigustest. Darpan oli hea sõber ka lääne-psühhedeelse kultuuri isa Terrence McKennaga, kes saatis 90ndatel Darpanile tihti ravimtaimi, millega Darpan viis läbi teadvust avardavaid eksperimente. Tseremooniate käigus eksperimenteeris Darpan oma hääle, erinevate instrumentide ja ka elektroonilise muusikaga, mis viisid teda selge kogemuseni, et teatud võnkesagedusel ja selge taotlusega esitatud helide abil saab muuta inimese teadvuseseisundit ja aidata kehal terveneda viies keha vibratsiooni harmooniasse.

Seotud lood:

Lapsepõlves uuris Darpan liblikaid ja liblikate metamorfoosi. Inimese kirgastumist ja ärkamist oma tõelisele minale samastab ta just rööviku muutumisega liblikaks. Oled kogu elu röövik, roomad ringi ja sul pole aimugi, et sul on tegelikult tiivad. Ühel päeval ajab röövik endalt naha, avab tiivad ja tõuseb graatsiliselt lendu, et tähistada oma tõelist jumalikku olemust ühes tuule, lillede ja imeliste lõhnadega. See metamorfoos on röövikule sama ootamatu kui kirgastumine inimesele. Darpan rõhutab, et selleks, et liblikas saaks sündida, peab röövik sümboolselt surema. Sümboolset surma ei pea inimene kogema füüsiliselt, vaid see toimub inimese teadvuses enne kui ta ärkab sellest illusoorsest sotsiaalsest ja egoistlikust unenäost oma tõelisele minale.

"Kui ma olin džunglis, õppisin ma icarosi ehk maagilisi laule, millega kutsuda ligi abistavaid vaime. Viimasel ajal olen lisanud shamanistlikele lauludele Mongoolia ülemhelisid, millel on otsene mõju inimese aurale ja astraalsele kehale. Seepärast nimetangi oma kontserte pigem helirännakuks või heliravi seanssideks." Darpan ei varja, et tema muusikalise ja šamanistliku töö suurem eesmärk on aidata inimestel jõuda oma teavuse ja võimete täispotensiaalile lähemale, mis võimaldaks ühiselt koostööd tehes luua maapealset paradiisi, kus puudub sõda, viha ja konfliktid. "Kõik destruktiivne on kõigest kitsa maailmavaate ja hirmu tulemus". Darpan on nõus oma õpetaja Oshoga, kes ütles: "Vabadus ja vastutus on ühe linnu kaks tiiba." Meie kõigi ühine vastutus selle maailma kaasloojatena luua kõige ägedam reaalsus ja elu, kus kõik olendid on austatud ja kõik ressursid jagatud nõnda, et kõigile jagub küllaga.

See võimas transpersonaalse psühholoogia taustaga ravitseja, performance kuntsnik, ülemhelide laulja ja ayahuasca šamaan, annab oma ainukese kontserdi kogu Baltikumis ja Skandinaavias 30. juunil 19.00 Katariina kirikus.

Darpani koduleht www.darpan.com

Vaata sündmuse kohta facebookist: https://www.facebook.com/events/908425502549838/

KOMMENTEERI!