Algas hoolivust ja koosloomist väärtustav üle-eestiline Ühisnädal


Algas hoolivust ja koosloomist väärtustav üle-eestiline Ühisnädal
27. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab hoolivust, koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmistFoto: depositphotos.com

21. novembril algas üleriigiline Ühisnädal, mis toob juba neljandat aastat kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 27. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab hoolivust, koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist, vahendab Telegram.ee.

Ühisnädala ürituste seast leiab näiteks maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, talguid, kärajaid, näitusi, heategevusaktsioone, MTÜ-de avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu, erinevad õpitube ja vabatahtliku tegevusega seotut. Nädala jooksul toimuvad ka mitmed foorumid ja kohtumised, kus saab nii kuulata kui ka ise aktiivselt kaasa rääkida kodanikuühiskonda puudutavatel teemadel. Programmiga, kus on ligi 150 sündmust saab tutvuda veebiaadressil www.uhisnadal.ee.

Ühisnädala üks korraldajatest Maret Lepiksaar Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskusest tõstatab küsimuse, kas eestlased hoolivad vaid kampaania korras? "Kas hoolimine ei olegi siis iseenesest mõistetav väärtus meie ühiskonnas? Kogukondades, kus üksteisest rohkem sõltutakse, on märkamine ning ühistegevused elu normaalne osa. Anonüümsemas keskkonnas eeldame tihti, et keegi teine teeb asjad korda. Kuniks kestab selline suhtumine ja hoolimine ei ole iseenesest tulenev väärtus, tuleb sellele eraldi tähelepanu pöörata, häid tegusid ja inimesi esile tõsta."

Seotud lood:

Ida-Virumaal viiakse kingitusi Narva hooldekodu elanikele, Harjumaal toimub keeleõppe kohvik, Viljandimaal tutvustatakse kadripäeva traditsioone, Pärnumaal räägitakse laste heaolust linnas, Raplamaal hoolitakse tervisest ja õpitakse, kuidas mitte läbi põleda ning üle Eesti otsitakse aasta kõige loomasõbralikumat ja vaenulikumat tegu.

Paljudes Eesti maakondades antakse sel nädalal ka välja tunnustusi kogukonnas aasta jooksul positiivset muutust loonud mittetulundusühendusele ja inimesele, kes pälvivad ka aunimetuse "sädeinimene", "vabakondlane" jt.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis leiab aset iga-aastaselt kodanikupäeva lähistel ja mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja teiste arvukate partneritega.

Lisainfo ja Ühisnädala üle-eestiline programm: Ühisnädal

Allikas: Telegram.ee

KOMMENTEERI!