Triin Katariina Tammert: suures majas on rohkem võimalusi


Triin Katariina Tammert: suures majas on rohkem võimalusi
Triin Katariina Tammert oma raamatu "Küsi ja sulle antakse" esitluselFoto: Kalev Lilleorg

"Ma olen seda lugu (nagu ka mõnda järgnevat) veidi muudetuna küll ühes oma romaanis kasutanud, aga panen selle siiski siia ka, nagu see päriselt juhtus", kirjutab oma värskelt ilmunud raamatus "Küsi ja sulle antakse" Triin Katariina Tammert.

Rohkem võimalusi

Töötasin ühes Eesti kirjastuses naisteajakirja toimetajana ja olin eluga üsna rahul, kui mulle jäi ette rahvusliku lennukompanii tööpakkumine, mis sisaldas muu hulgas pardaajakirja eest vastutamist. Kuna selles pakkumises loetletud nõudmised hõlmasid nii paljusid mu oskusi ja kogemusi, et kuulutus tundus olevat just minu jaoks kirjutatud, saatsin kandideerimiseks oma CV - rohkem nagu ajaviiteks, ma ei kavatsenud kuskile minna ega töökohta vahetama hakata.

Pärast järgmises voorus edukalt sooritatud proovitööd kutsuti mind edasi grupivestlusele, siis viimase vooru individuaalvestlusele, järgnes (lennunduses kohustuslik) taustakontroll ning mulle tehtigi tööpakkumine - peaaegu märkamatult olin läbinud mitu vooru ja konkursi võitnud.

Kõhklesin ja kahtlesin oma senise töö ja lennufirma pakkumise vahel, kaalusin mõlema variandi plusse ja miinuseid ning mõtlesin peaaegu aju ülekuumenemiseni, kumba ma tahan ja kumb on mulle parem.

Ühel hommikupoolikul jalutasin läbi Tammsaare pargi Viru keskusse kohvikusse, samal ajal ikka mõeldes, kumb töökoht valida. Ühel hetkel tõstsin pilgu ja märkasin Viru hotelli otsaseinal ilutsevat suurt reklaamplakatit, kus oli tekst "Suures majas on rohkem võimalusi.".

Seotud lood:

See (tegelikult ilmselt hotelli ja konverentsikeskuse reklaam) oli nii sobiv vastus mu peas ringelnud küsimusele, et hakkasin spontaanselt naerma.

Ehkki olin veel natuke aega kahevahel, valisingi lõpuks suurema maja ehk siis lennukompanii tööpakkumise, ja mul on selle üle hea meel - algul oli raske, aga lõpuks oli see üks suur seiklus, millest ma võitsin palju. Reisisin, avastasin maailma, armusin ülepeakaela lennundusse, sain uusi sõpru ja tundsin palju ilusaid tundeid ... ning kirjutasin osaliselt sellest kogemusest inspireerituna oma esimese romaani "Lenda minuga", mis oli ühe suure südamesoovi täitumine ja viis uute imeliste seiklusteni.

Alles hiljem sain aru, kuidas märkide lugemine ja järgimine säästis mind, lükkas mu neljaks aastaks turvalisse kohta varjule. Sest samal ajal algas majanduskriis, mille ma elasin lennukompaniis üsna rõõmsalt üle, kusjuures reisisin rohkem kui kunagi varem. Samas kui mainitud naisteajakiri, kus varem töötasin, pandi kriisi ajal kinni ning enamikus ajakirjandusorganisatsioonides oli palju koondamisi ja suure(ma)d palgakärped.

Autor: Triin Katariina Tammert

Allikas: Triin Katariina Tammert "Küsi ja sulle antakse", kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Triin Katariina Tammert: lahendus on luua endale elu, kus ma olen õnnelik iga päev ega pea unistama lotovõidust

Alkeemia lugemisnurk: küsi ja sulle antakse!

7 tarkust, mida su hing tahab, et sa teaks

KOMMENTEERI!