Raske aja head uudised: õhusaaste Hiinas on vähenenud ja Veneetsia kanalid on taas puhta veega


Raske aja head uudised: õhusaaste Hiinas on vähenenud ja Veneetsia kanalid on taas puhta veega
Foto: depositphotos.com

Covid-19 viirus on seisanud maailmas nii inimeste igapäevase eluolu kui ka tööstuste tööd ja reisimise. Kui proovida leida asjas midagi positiivset, siis võiks vaadata keskkonna poole. Vähenenud on nii õhusaaste kui ka reostus näiteks Veneetsia kanalites.

Satelliitfotod näitavad et koroonaviiruse tõttu kehtestatud karantiin on vähenenud õhusaastet Hiinas, Itaalias ja muudes riikides. Hiinas on veerandi protsendi võtta langenud süsinikemissioon - 200 millionit tonni nelja nädalaga. WHO andmetel sureb keskkonnasaaste mõjude tõttu ülemaailmselt igal aastal 4,5 millionit inimest.

Vaata videot:

Itaalias asuv Veneetsia linn, mis elatub peamiselt turistidest on aga tagasi saanud kanalitesse puhta vee, kus on näha liikumas lausa kalaparvi. Kui harilikult on vesi sogane nii paadikütuse kui heitvee tõttu, siis nüüdseks on olematu paadiliiklus toonud kaasa vee reostuse vähenemise.

Vaata videot:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!

KOMMENTEERI!