Mandalad on kosmilised diagrammid, mis viivad rännakule teadvuse avarustesse

 (2)
Mandalad on kosmilised diagrammid, mis viivad rännakule teadvuse avarustesse
Urmas Vaino loodud küllusemandalaUrmas Vaino, kirjastus Pilgrim

Mandalad on kosmilised diagrammid, mis viivad rännakule teadvuse avarustesse. Efektiivse mõju pärast üli- ja alateadvusele on mandalaid kasutatud kõigis maailma kultuurides - meditatsiooni abivahenditena, tervendamiseks, pühitsemiseks, taotlustele jõu andmiseks, selguse saamiseks, oma sisemiste mustrite muutmiseks, blokeeringute vabastamiseks jne.

Tiibeti budistid teevad mandalaid eri värvitoonides liivast ning kui umbes nädala kestnud tööprotsess lõpeb ja mandala valmis on, pühitakse liiv taas kokku ja puistatakse voolavasse veekokku, et vool õnnistused ja tervendavad energiad üle maailma laiali kannaks.

Mandala kokkupühkimine sümboliseerib surelikkust - kõik, mis sünnib, millalgi paratamatult ka kaob.

Võimalusi mandalaid kasutada on palju. Üks hea viis enda tervendamiseks ja oma sisemaailma tundmaõppimiseks on kaunite esteetiliselt sümmeetriliste mandalate värvimine ja veelgi ilusamaks muutmine.

Mandalate värvimine on hea teraapiline ja tasakaalustav protsess, mille käigus vabanevad pinged ning väheneb või kaob ka stress. Värvide valik peaks olema intuitiivne ehk tuleks usaldada oma tun- netust. See, millised eelistused sul värvide valikul on, näitab sinu hetkeseisundit, kuid võib näidata ka seda, milliseid muutusi sa endas soovid või milliste tšakrate tööd sooviksid võimendada, lähtudes põhitšakratest ehk lülisamba seitsmest tšakrast. Alt üles lugedes on tšakrate värvused järgmised:

Seotud lood:

1. juurtšakra - punane
2. sakraaltšakra - oranž
3. päikesepõimik - kollane
4. südametšakra - roheline, südame ülakeskus roosa 5. kurgutšakra - helesinine
6. kolmas silm - indigo (ultramariin)
7. kroontšakra - violetne

Kui soovid puhastada ja aktiveerida mõnd konkreetset tšakrat, võid värve valida ka teadlikult. Näiteks kui tahad aktiveerida kurgutšakrat, vali helesiniseid toone, hea valik on türkiissinise erinevad nüansid. Maanduse tugevdamiseks aga kasuta punaseid toone. Nii teadlik kui ka alateadlik värvide valik on võrdselt head ja täidavad oma eesmärki.

Kui soovid mandalaga mediteerida, vaatle teda vähemalt kümme minutit. Lülita end välja segavatest välismõjudest ja koonda meeled mandalale. Usalda oma sisetunnet - mandala keel on tundekeel, ajatu lingvistika - keel, mida oled alati osanud. Ava end ning kulge kaasa rõõmu ja tervenemisega.

Mandalad aitavad sul leida rahu ja tasakaalu, jõuda lähemale oma südame- tarkusele, avastada oma tõeline olemus ja vägi.

Autor: Urmas Vaino

Uuri lähemalt kirjastuselt Pilgrim ilmunud Urmas Vaino raamatute "Tervendavad mandalad" ja "Tervendavad mandalad - värvimisraamat" kohta.

KOMMENTEERI!