Kuus asja, mida tasub meeles hoida, kui tunned, et sa pole piisavalt hea


Kuus asja, mida tasub meeles hoida, kui tunned, et sa pole piisavalt hea
Foto: depositphotos.com

Aegajalt tuleb kõigil ette rahulolematust iseendaga ning enda võrdlemist teistega. Võrdlemine on aga alati üsna libedale teele minek, kuna me kõik oleme erinevad, erilised ja just iseenda moodi. Kui tunned, et kipud taas kord iseendaga rahulolematu olema, siis pea meeles neid kuut tõde.

Läbi ajaloo on olnud alati nii naiste kui meeste suhtes teatud kindlad nõudmised, mida on tulnud täita, et paista kaunis, edukas, vooruslik, vapper jne. Ka tänapäeval esitatakse mõlemale soole üsna kõrgeid nõudmisi, mis võivad tihtipeale tekitada alaväärsustunnet, rahulolematust ja depressiooni.

Soov vastata ühiskonna nõudmistele ja ootustele on nii suur, et unustatakse see, mis on tõeliselt oluline. Unustatakse, et ennast tuleks armastada ja hoida ning hinnata just neid omadusi, mis teevad igaühest selle imelise ja erilise "kellegi".

Kuidas siis tulla toime oma sisemise kriitikuga? Katsu neid kuut asja alati meeles pidada:

1. Inimesed, kellega sina ennast võrdled, võrdlevad end samuti kellegagi

Absoluutselt kõik inimesed võrdlevad end mingil hetkel teistega. Ka need, keda sina pead absoluutselt imekauniteks, tarkadeks ja täiuslikeks. Me kõik oleme inimesed, oma tugevuste ja nõrkustega. See, mida sina pead täiuslikuks, võib mõne teise meelest olla hoopis puudus. Vaata iseennast ja teisi läbi armastuse, mõistmise ja kaastunde. Meil kõigil on omad õppetunnid, väljakutsed, nõrkused ja tugevused. Luba endal olla ebatäiuslik ja armasta ennast kõigest hoolimata.

Seotud lood:

2. Sinu meel võib näidata sulle moonutatud tõde

On olemas üks kuldne ütlus: ära usu kõike, mida sa mõtled! Mõtted on ainult mõtted, need tükivad pähe ja kui lased neil peas keerelda, siis hakkad neid aina enam uskuma. Eriti kui tegu on negatiivsete mõtetega. Mida rohkem sa neid toidad, seda enam kahju need sulle teevad.

3. Sinus on positiivset ja head palju rohkem kui halba

Kui sa ei ole just sügavas depressioonis, siis leiad sa kindlasti neid asju, mis on sinus positiivset ja head. Vaata ennast ilma kriitikata ja ühiskonna ootusteta. Kindlasti leiad sa neid asju, millega sa enda juures rahul oled, mille üle sa võid uhkust tunda või mida teised on sinu juures kiitnud.

4. Sa vajad armastust kõige rohkem just nendel hetkedel, mil sa tunned, et väärid seda kõige vähem

Kui sa oled vihane, tunned häbi, ärevust või kannatad masenduse all, siis tegelikult nendel hetkedel on sulle kõige enam vaja armastust, hoolimist ja siirast mõistmist. Ja kõige parem on, kui suudad seda iseendale anda. Luba endal tunda kõiki neid tundeid, kuid ära lase endal liiga pikalt negatiivsusesse pidama jääda. Nendel rasketel hetkedel paku endale rohkem puhkust ning kõiki neid asju, mida naudid. Just armastus ja mõistmine aitavad rasketel hetkedel kõige enam.

5. Sa pead suutma armastada ja aktsepteerida end sellisena nagu praegu oled

Kui sa unistad paremast tulevikust, kus sa oled ilusam, targem, saledam, kogenum, edukam või jõukam, siis siin on sulle meeldetuletus - selleks, et jõuaksid oma unistuste tuleviku juurde, pead alustama juba täna. Kui sa ei suuda end armastada täna, siis ei hakka sa end armastama ka homme, kui need nö tingimused on täidetud. Sest alati on ju midagi veel, mida veel ei ole ja mida on alles vaja saavutada selleks, et olla õnnelik.

6. Keskendu teekonnale, mitte sihtmärgile

Mõtle sellele, kui kaugele sa oled jõudnud, mitte sellele kui palju sul veel minna on. Isegi kui vahel teelt kaldud, siis ära katkesta, vaid puhka ja seejärel jätka. Selle asemel, et takistuste ilmnemisel või teel eksimisel end läbikukkujaks nimetada, meenuta kõiki neid kordaminekuid, mis sinu elus on olnud. Sest see, kui end läbikukkujaks ja saamatuks nimetad ei aita sind absoluutselt mitte kuidagi edasi. Meenuta endale lihtsalt, et ka sina oled inimene ja eksimine on inimlik. Kuid sellest on võimalik alati edasi liikuda.

Loe lisaks: 22 harjumust, mis teevad sind õnnelikuks

On aeg muutusteks: armasta ja aktsepteeri ennast kohe praegu

Ava oma süda: neli lauset endale armastuse jagamiseks

KOMMENTEERI!