Iga sündmus, mis elus juhtub, on meie hüvanguks


Iga sündmus, mis elus juhtub, on meie hüvanguks
Foto: depositphotos.com

Liigume oma mõttekäiguga veel sügavamale. Iga sündmus, mis meile osaks saab, on parim, mis meiega juhtuda võib. Isegi siis, kui juhtunu teeb haiget, tundub totaalse ebaõnnestumisena, jätab meid ilma kellestki või millestki kallist, on kõik läinud parimal viisil just selle tõttu, mis juhtus. Iga sündmus inimese elus on inimese enda hüvanguks, kirjutab Kadi Kütt oma äsja ilmunud raamatus "Ärevuse vari".

Ma usun, et see mõtteviis on paljudele võõras ja tekitab hämmingut. Võib-olla tundub see mõte sulle lausa jabur. Heakene küll, kui ma kaotan käekella või murran varbaluu, siis võin ju endale öelda, et oligi tagumine aeg uus kell hankida või töölt puhkust võtta, aga kuidas on tõsiste saatuselöökidega? Võib-olla oled sa kogenud füüsilist või emotsionaalset vägivalda, üle elanud raske trauma, reetmise, alanduse või kalli inimese kaotuse. Ei saa ju ometi tõsimeeli väita, et sellised kogemused kasu toovad?! Aga kas sa tahaksid, et see oleks tõsi? Kas sa tahaksid osata niimoodi mõelda? Kas sa tahaksid suuta mis tahes saatuselöögist täielikult taastuda, kui tahes suure südamevaluga hästi toime tulla? Mina küll tahan.

Küsisin oma tuttavatelt, millistele oma elukogemustele saavad nad täna sellise suhtumisega tagasi vaadata. Vastuste loetellu said abielulahutus, mis sillutas teed iseolemise ja sisemise tugevuse juurde; kooli poolelijätmine, mis päädis uue ja südamele soodsa ameti valimisega; kopsupõletik, mis pani põdejat lõpetama enese tööl läbipõletamise, ja veel palju sarnast. Mu klientide seas on olnud sõltuvusega võitleja, keda elukaaslase varane surm sundis end kokku võtma ja abi paluma; hulk abikaasa poolt mahajäetuid, kes lõpuks ometi olid sunnitud enda osale oma draamades ausalt otsa vaatama; leinajad, kes kurbuse, süütunde ja süüdistamise alt ennast üles leidsid. Kõik need inimesed tunnistasid, et nüüd, aastaid hiljem, võivad nad südamerahuga öelda, et see kogemus, mis toimumise hetkel tundus tõeline õudusunenägu, oli parim, mis nendega juhtuda võis.

Seotud lood:

Kui minu elus poleks olnud emotsionaalset hülgamist lapsena, abikaasa poolt mahajätmist, tööst ja rahast ilmajäämist või õe varast surma, poleks ma see inimene, kes ma täna olen. Ma ei julgeks vanast lahti lasta, iseenda ees aus olla ega endale elu vastasseisudes truuks jääda.

Niisiis, pane elu tagasilöökide korral tähele, kuidas ennast tunned, ja siis küsi endalt, kuidas sa tegelikult tahaksid tunda. Lihtsalt anna endale võimalus uskuda, et võib ka teisiti! Kui minu tuttavad ja kliendid oleksid algusest peale uskunud, et see, mis nendega toimub, tuleb lõppkokkuvõttes neile kasuks, oleksid nad end oma saatuse keerdsõlmede sees palju paremini tundnud. See oleks säästnud neid segadusest, südamevalust, kannatusest, solvumisest, süüdistamisest, depressioonist ja jumal teab millest veel.

Ma usun, et see on igaühe jaoks üks vägev elu õppetund: õppida kõikidele oma minevikudraamadele vaatama tagasi rahuliku meelega, leppida sellega, mis oli. "Ma andsin endast parima, aga seekord läks nii."

Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et elurõõm tähendab rõõmsameelset suhtumist elusse. Panid sa tähele - just suhtumine on see, mis loeb, mitte teised inimesed, sündmused või õnnelikud/õnnetud juhused. Ükski sündmus, olukord või inimene ei põhjusta sinu tundeid, need on vaid reaktsioon su enda mõtetele. Sul on alati valik, millele oma tähelepanu suunad, millistele rööbastele oma elu pöörad.

Allikas: Kadi Kütt "Ärevuse vari", kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Mai-Agate Väljataga: juhuseid kui niisugused, ka kõige pisemaid, ei eksisteeri!

Inimesed ei kohtu üksteisega juhuslikult, meie teed ristuvad alati põhjusega

Iga teekond alaku südamest: usalda oma sisetunnet

25 saatuse reeglit, mille järgimine muudab su elu

KOMMENTEERI!