Head vs halvad suhted


Head vs halvad suhted
Foto: depositphotos.com

Head suhted ei alga mitte sarnasest maailmavaatest ega ühistest hobidest, vaid head suhted algavad aktsepteerimisega ja lõppevad selle puudumisega, kirjutab Ilona Karula lehel Algolemus.com.

Meie pere põline parim sõber on paadunud liha grillija, kellel on isegi oma grillrestoran. Seevastu meie ise oleme täistaimetoitlased, kes hoiavad lihast kauge kaarega eemale. Üks minu parimatest sõbrannadest on esoteerika kauge inimene, sest teda lihtsalt ei köida need teemad. Seevastu mina ainult nende teemadega tegelengi. Ühed meil seltskonnas teevad suitsu, meie teeme sporti. Tutvusringkonnas leidub ka arste ja poliitikuid, kuigi ise eelistan poole jalaga alternatiivmeditsiini ning hoian poliitikast kauge kaarega eemale.

Kõik, mis meid nende inimestega omavahel ühendab ja seob on teineteise elude aktsepteerimine ja üksteisest lugupidamine. Sina elad ja mõtled nii nagu sina tahad ning mina mõtlen ja elan nii nagu mina tahan. Meil kõigil tohivad olla omad tõekspidamised ja veendumused, aga see ei takista meil olemast sõbrad, kaaslased või hea seltskond. Vastupidi. Taoline sõpruskond on silmiavardav ja maailmavaadetelt lai, sest tunneme üksteise elu-nägemuste vastu siirast huvi, mitte ei ürita teineteisele tõestada, et mina olen õige ja sina oled vale. Me oleme andnud võimaluse üksteist tundma õppida, et mitte teha oma väikeses peakeses pealiskaudseid järeldusi.

Seotud lood:

On suur vahe, kas me soovime kedagi tunda, või soovime pelgalt kedagi teada ning selle teadmise põhjal arvata, et me kedagi tunneme.

Hetkest, mil sa soovid teist osapoolt tunda annad sa rohelise tule aktsepteerimisele. Hetkest, mil sa teist tunda ei taha, vaid soovid oma peas teda enese jaoks sobivaks voolida, tõmbad sa joone alla aktsepteerimatusele.

Head suhted algavad aktsepteerimisega ja nende toime lõpeb selle puudumisega.

On ka võimalik aktsepteerida, et sind ei aktsepteerita, aga kas peab ilmtingimata sellistes suhetes olema kui maailm on inimesi täis, kellega hoopis ilusamates ja toredamates suhetes olla.

Autor: Ilona Karula

Allikas: Algolemus.com

Loe lisaks: Sidesuhted: uue ajastu aus lugemine, miks inimesed praegu massiliselt lahku lähevad

Kuidas tunda ära oma inimest ?

11 viisi, kuidas vaimselt tundlikud inimesed elavad pisut omamoodi

Kas inimesed suudavad ammutada energiat teistest inimestest?

KOMMENTEERI!