Ära osta, parem rendi

 (2)
Ära osta, parem rendi
Foto: depositphotos.com

Süda näitab teed selliste lahendusteni, millest võidavad lõpuks kõik. Sest kõik on üks, me kõik oleme omavahel ühendatud. Aju ei suuda kõiki muutujaid haarata, ta otsustab minevikukogemuste põhjal, samas kui südamel on juurdepääs kogu maailma tarkusele ja armastusele. Aju ütleb, et siit sinna on pikk tee, süda näitab otseteed (või kõige ilusamat teed või kahte ühes). Maailmas, kus ollakse väga orienteeritud mõtlemisele ja tegemisele, tasub endale vahepeal meelde tuletada, et olemine ja tundmine toovad mõnikord oluliselt paremaid lahendusi, sealjuures väiksema pingutusega, kirjutab Triin Katariina Tammert oma raamatus "Küsi ja sulle antakse".

Hoolimata sellest, et märkide tõlgendamine on väga isiklik teema ja igaühel on oma teekond, kus üks ja sama märk või sümbol võib tähendada täiesti erinevaid asju, otsustasin ma jagada oma lugusid, et inspireerida kõiki rohkem märkama igapäevaelu pisikesi imesid.

/.../

Ära osta, parem rendi

Tulime hea sõbraga laupäeva hommikul suurelt sünnipäevapeolt, mina olin roolis. Rääkisime autodest. Ta arutles, kas peaks rentima edasi seda autot, mis tal parajasti väga soodsatel tingimustel käes oli, või liisima suure kuumaksega uue edeva Audi. Majanduskriisi oli veel õhus ning kuna oleme mõlemad üsna vabaduselembesed, siis käis vähemalt pool vestlust enda kohustustega sidumise versus suurema vabaduse plusside-miinuste ümber.

Seotud lood:

Mingi hetk sai see jutt otsa ja tekkis paus. Sõitsime vaikselt oma mõtteid ja muusikat kuulates edasi ... ja siis oli äkki tee ääres suur reklaamplakat, Cramo tööriistarendi reklaam mu mäletamist mööda, tekstiga "Ära osta, parem rendi!".

Mind ajas hirmsasti naerma, aga kuna ma nagunii jaurasin kogu aeg märkidest, mõtlesin, et ma ei ütle midagi, hoian suu kinni. Paus kandis veel natuke aega, enne kui sõber ütles üsna jahmunud häälega, et kuule, tee ääres oli plakat kirjaga, et ära osta, parem rendi. Siis ma muidugi ütlesin, et nägin ka ning et see mõjus ka mulle märgi ja vastusena õhus olnud küsimusele.

Kusjuures, sõber jäigi tookord veel mõneks ajaks rendiautoga sõitma, mis oli ilmselt väga mõistlik otsus, ja ilus Audi tuli mõni aasta hiljem.

/.../

Süda teab

See oli rohkem kui aasta hiljem, kui avastasin, et olin teinud pildi lausest "Heart knows when the search is over." ("Süda teab, kui otsingud on läbi.") samal päeval, mille õhtul läksin peole, kus mind suudles ootamatult inimene, kellest hiljem sai mu elukaaslane

Autor: Triin Katariina Tammert

Allikas: Triin Katariina Tammert "Küsi ja sulle antakse", kirjastus Pilgrim

Loe lisaks: Triin Katariina Tammert: lahendus on luua endale elu, kus ma olen õnnelik iga päev ega pea unistama lotovõidust

KOMMENTEERI!