6. Tee trenni. Terves kehas terve vaim, seega kui vähegi võimalik, proovi oma päeva sisse paigutada füüsilist tegevust.
7. Põgene aja eest. Õpi oma vabadel päevadel aja eest põgenema. Aeg surub meid "töönädala" piiridesse, seega vabal päeval proovi mitte kiigata oma telefoni, ära vaata telekat ning proovi oma tegevusi teha ilma täpset kellaaega teadmata. Kui on käsil pikem puhkus, proovi kuulata oma keha, et aru saada, millal on vaja uinakut ja kui kaua sa tahad ärkvel olla.
8. Tee asju, mida sa tõesti naudid. Lase oma mõistusel keskenduda puhkusele mõttetute asjade asemel, mida sa ei saa kontrollida. Sa võid tunda, kuidas su mõttemustrid muutuvad, kui sa hakkad tegelema nauditavate asjadega.
9. Lase lahti vajadusest kõike kontrollida - tihti ei taha "mõistus vait olla", kuna inimesel on vajadus kõike kontrollida. Lihtsalt see, et me olukorda ei kontrolli, ei tähenda, et meil pole kontrolli enda üle. Sündmused toimuvad ilma meie kontrollimiseta, meie peame olema vastutavad vaid iseenda tegude eest. Kui üritada kontrollida teisi, siis loome lihtsalt veel murettekitavaid mõtteid, millega mõistus maadlema hakkab.
10. Hakka pidama päevikut. Tänapäeval on lihtne alustada blogi, mida saab pidada vaid iseendale. Väga hea on ka vanamoodsalt päevikusse kirjutamine - kas siis oma igapäevastest asjadest või unenägude kirja panemiseks. Pannes asju kirja, pakud endale lihtsat väljundit, mis aitab eemaldada mõtete virvarri.
11. Ela hetkes - liiga aktiivne mõttetegevus on keskendunud liigselt kas tuleviku või mineviku peale. Elades hetkes, oled suuteline laskma lahti sellest, mida sa ei saa kontrollida. See ei tähenda, et muutud kohe mitteteadlikuks juhtunust või tulevikust, vaid on pigem mõistmine, et minevikku ei saa muuta ja tulevikku pole veel toimunud, seega miks nende pärast muretseda?
KOMMENTEERI!