Väärkohtlemine või armastus?

Nartsissist teab täpselt, kuidas võita Sinu usaldust, ta on selles ekspert. Maailmas on palju inimesi, kellel võib tunduda, et neil oli terve lapsepõlv ja ikka põrkavad nad elus kokku nartsissistiga. See võib juhtuda nii armusuhtes kui ka äris, kuid terve enesehinnangu ja kindla sisemise identiteediga inimesed ei talu ega jää sellise inimesega, kui "mask" on langenud. Nad lahkuvad. Neil ei ole vajadust nartsissisti vastu võidelda ega püüda taastada selle inimese hiilgust. Terve enesehinnang ei vaja midagi, et kindlustada enesearmastust, heakskiitu, ellujäämist ja turvalisust. Just nende puududes oledki nartsissist sihtmärk. Ära aja väärkohtlemist segamini armastuse ja võimalike edukate äritehingutega.

Kuidas ta Su omastab?

Nartsissist soovib ennast Sinuga võimalikult kiiresti siduda, kui ta on Su "nõrgad - sihtmärgistatud kohad" tabanud. Siis on Sul tunne, et prints valgel hobusel on Sinu ellu saabunud, kõik Su mured ja vajadused katnud ja Sa tahad temast kümne küünega kinni hoida. Sa oled tema jaoks valmis kõigeks. Järgmised kiired sammud nartsissistil on ABIELLUDA, LAPSED SAADA, RAHALINE SÕLTUVUS JA SIND ENDA ELUGA SIDUDA, et Sa siis tema oma oleksid ja hakkaksid TEDA TEENIMA. Ja kui Sa allud sellele kiirele süsteemsele tehnikale, oledki lõksus.

Üks olulisemaid tunnuseid on nartsissistil Sinuga kiire sidumine. Võid endalt küsida, kui ta nii "hea" on, kuhu siis kiirustada? Miks Sa kaasa lähed selle tempoga, mida tema dikteerib? Mis on Sinu soovid ja Sinu tempo? Kas Sa kadusid selle "headuse" ja "liblikate tekkimise" sisse ära ja läksid vooluga kaasa? Mida Sina vajad? Kas Sa julged seda väljendada? Kas Sa oled hakanud tegema asju, et tema meele järgi olla? Miks? Mõtle sellele!

Kuidas võim enda elu üle tagasi saada?

Kuidas Sa saad oma võimu tagasi ja oled iseenda elu peremees? Kuidas muuta oma maailmapilt eluterveks. Mida lubada oma ellu, mida mitte? Kuidas saada aru, kas mul on roosad prillid ees või ma näen maailma selgelt, olles kahe jalaga maapeal? Kas Sul lihtsalt ei vedanud ja inimesed ongi kohutavad? Tegelikult on Sul edasiliikumiseks piisavalt jõudu ja valikuvõimalusi, et see ei juhtuks enam kunagi Sinuga.

Kui Sa oled teadlik ja mõistad seda, et alateadlikult on Sinus põhjus, mis on muutnud Sind sellele kõigele vastuvõtlikuks, siis saad Sa hakata seda mustrit muutma. Minnes tagasi sellesse olukorda, kus Sa lubasid nartsissisti enda ellu, saad Sa iseennast kõrvalt vaadatuna näha enda "nõrkasid" kohti ja Sa saad vabastada enda traumad. Kõigepealt pead Sa oma pooleli jäänud asjad korda tegema, sisemist tööd tegema ja olema enda kehas terviklik ning kindel. See on huvitav ja väljakutset pakkuv töö iseendaga ja võitlus enda traumadega, kuid tervenemine ja enesekindel Sina on ainus kindel relv nartsissisti vastu.

See on suurim teene, mida Sa saad endale iga päev teha - hakata iseendale ja iseenda sisemaailmale keskenduma.

Ole sihtmärk, mida Nartsissist ei suuda tabada!

Autor: Grete Kald

Allikas: Gretekald.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid