1. Enne kui teistele midagi õpetama minna, tasub oma peenrad üle vaadata ja enne kui teiste käest midagi õppima minna tasub tema peenrad üle vaadata. Teistele saab pakkuda ainult seda, mis endal olemas ja õnnestunud on.

2. Kui elus kallab vihma, siis ühed nutavad toas ja virisevad ilma üle. Teised plaksutavad käsi ning lähevad aeda seemneid mulda pistma.

3. Kui on tunne, et oled elusana maetud, siis võib tähendada see, et oled seeme, kes ootab uue tärkava elu sündi. Siis tuleb oma ideed idanema panna ja hoolitseda enda eest eriliselt hästi.

4. Aed peegeldab inimese sisemaailma aeda. Suhe taimedega kõneleb kontaktist oma enese hingega. Taimede seisukord näitab aedniku elus toimuvat.

5. On palju asju, mida võiks istutada, aga ma ei tee seda. Nii on ka elus. On teemasid, suhteid ja olukordi, mida tasub ignoreerida, mitte oma energiaga toita.

6. Ilu ei kerja tähelepanu, ilu elab armastusest. Nii ka taimed toituvad neid ümbritsevast armastusest, mitte üle planeerimisest ja liigsest tegelemisest.

7. Kellel on aega draamadeks, see ei tegele piisavalt oma (elu) aiaga.

8. Aiandus on parim teraapia, sest boonusena annab ta sulle ka kurke, tomateid ja porgandeid.

9. Parim aias tegutsemise viis on lapselik naiivsus, hingeline eneseusk ja lõputu optimism.

10. Aias pole wifit, aga on parim ühendus.

Autor: Ilona Karula

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid