Kui hoiad kõvasti ja kindlalt kinni teatud tulemusest või ootustest, siis koged kinnijäämist, mis loomulikult viib kannatuseni. Minu jaoks pole olemas kindlat viisi ega visiooni, kuidas asjad peaksid käima, et see vääriks kinnihoidmist, sest igasugune kindel hoiak tuleb minu rahu arvelt. Ma tean, et lõppude lõpuks minul kontrolli pole, ma saan aru, kes minus hingab.

Inimene, kes jääb selliseks nagu voolav vesi, kellel pole klammerdumist tulemuste suhtes, suudab paremini rahulikuks ja tasakaalukaks jääda. See inimene on nagu oja, mis leiab oma tee ümber kaljude, palkide ja käänakute. Talle võib ajutiselt tammi ette panna, aga lõpuks voolab ta jälle ning kõik suure ökosüsteemi imelised eluvormid õitsevad ja elavad koos temaga - kalad, vetikad, taimed, konnad.

Ja ikkagi on alati olemas inimesi ja olukordi, mille tõttu sa lähed pingesse, mis vähendavad su energiat, kulutavad selle ära või keeravad täiesti kinni. Võib-olla on need su abikaasa vanemad, kes tekitavad sulle tunde, et sa ei kuulu perekonda, või ehk kolleeg, kes õõnestab iga su tegevust. Võib-olla on see maksmata arstiarve, mis äratab magava "hirmulohe" su sisimas iga kord, kui sellele mõtled. Või on see midagi täiesti tühist, näiteks et sinu suunas köhitakse, kui sõidad ühistranspordis. Kõik need stsenaariumid tekitavad sinus vastukajad, mis muudavad su jäigaks ja tühjendavad energiast. Need on päästikud - mõtted, tunded ja sündmused, mis tekitavad sinus kohe reaktsioone.

Vibratsioonilise transformatsiooni kontekstis on iga selline stsenaarium olemas selleks, et lasta sul tõsta oma teadlikkust ja energiat. Mida avalamalt sa ebamugavustunde sellel hetkel vastu võtad, seda paremini suudad sa oma samskara'd lahendada. Kui oled nagu vesi, võid oskuslikult navigeerida rahnude ja roigaste vahel, teades, et igaüks neist annab sulle arenguks üha rohkem hoogu.

Saades teadlikuks, mis on su päästik, võid valida sisemise paindlikkuse. Ela oma kogemus läbi. Vabasta see tihe emotsioon, mis nähtavale ilmub, ja lase sellel minna. Sinu olukord, ükskõik kui ebameeldiv, pole eksitus. Jumalik annab sulle võimaluse tunda teadlikult neid raskeid, tihkeid energiad enda sees, et võiksid liikuda edasi vabanemisse.

Lõpuks saad sa teha oma olukorra parandamiseks muutusi ja sellisel juhul on need pärit kõrgemast vibratsioonist, sisemisest otsusest ja adekvaatsetest reageeringutest. Kui sa lõhud ära oma reaktsioonimustrid, arendades sisemist paindlikkust, siis võid läheneda elule neutraalse jälgimise seisukohalt.

Siis, kui tegutsed lähtuvalt ühendusest ja voolust, mitte harjumusest ja egost, on su tegudel parem, harmoonilisem tulemus. Kas sa hakkad nägema seost päästikute, aktsepteerimise, paindlikkuse ja enda arengu vahel? Sinus on universaalne energia shakti, mis jõustab iga su hingetõmmet. Sind paneb liikuma elujõu energia prana. See tahab loomupäraselt alati tõusta kõrgemasse, avardunumasse seisundisse. See tõukab sind sinu Tegeliku Mina kogemise poole. Aga sinu vastupanu, su kontrollimisvajadus ja paindlikkuse puudumine nurjavad selle liikumise, aeglustavad selle hoogu ja põhjustavad sinu eraldatuse ja kannatuse. Aktsepteerimine ja paindlikkus taastavad shakti ja prana loomuliku voolamise. Need toovad rahu ja lõpetavad kannatuse, kiirendavad sinu avardumist ja arengut.

Huvitav, et me mõtleme kõigest oma elus kui negatiivsest või positiivsest. Olla stressis, hirmul, haige, üksik või rahapuuduses on kõik "negatiivsed" kogemused, mida tuleb vältida. Olla suhtes, juua Tahiti rannas kokteili, olla täiuslikult heas vormis ja terve või omada prestiižset kõrgepalgalist töökohta on kõik "positiivsed" kogemused, mille poole tuleb püüelda. Sa arvad, et ilma mis tahes sunni või hirmuta on hea olla, aga kohustused on rasked ja tüütud. Kuid kõik sellised hinnangud on vaid eraldatuse, väärate ettekujutuste ja ühiskondliku programmeerimise tulemus. Sa tajud kõike mitte lähtuvalt neutraalsusest, vaid ajupesu mõjudest ja oma egost. Selle tulemusena oled sa eluga pidevas vastasseisus, sest see pole niisugune, mis sinu meelest oleks mugav. Aga see pole elu asi. Elu asi on viia sind sinu Tegeliku Minaga kooskõlla. Ükskõik kui ootamatu või isegi valus on praegu su elu, tahab see tuua sind avardunud olekusse.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Panache Desai raamatust "Väärtuste ennast".

Panache Desai on tänapäeva vaimne õpetaja ja visionäär, kelle sõnum, mis rõhutab armastuse ja eneseväärtustamise tähtsust, on toonud ta seminaridele ja töötubadesse tuhandeid inimesi kõikjalt maailmast. Ta ei pea end kuuluvaks ühtegi religioossesse ega spirituaalsesse rühmitusse ning aitab inimestel vabastada end valust, kannatustest, kurbusest ja piiravatest uskumustest. Panache sündis ja kasvas Londonis. Pärast elu muutvat kogemust ülikooli viimasel kursusel pühendus ta vaimsusele ning lahkus Londonist ja sõitis Ameerika Ühendriikidesse. Panache ebatraditsioonilised meistriklassid, telesaated ja veebiülekanded innustavad inimesi üle maailma. Ta pakub energeetilisi vahendeid ja tehnikaid, et avada inimestes peituvat lõpmatut potentsiaali.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid