Valemit küll pole, kuid midagi isikuteülest siiski on, mis määravad toimiva suhte mehe ja naise vahel. Need on teineteisest lugupidamine, oskus siiralt omavahel rääkida, olla meeskond ja tunda ennast meeskonna liikmena, huumorimeel ja usaldus.

Toon võrdluse poeskäimisega. Inimene läheb poodi ja tahab osta porgandit, aga selles poes porgandit ei ole. Inimene aga nõuab müüjalt porgandit, riidleb ja ähvardab, mõistmata, et müüja ei saa talle seda porgandit kasvatama hakata. Vahel on raske mõista, eriti naistel, et seesama "porgand" jääbki saamata, sest keegi ei hakka tema pärast seda kasvatama. Nii võib inimene elu jooksul mitu korda ühele ja samale rehale astuda ja kaotab nõnda oma väärtuslikku aega. Ühest suhtest välja astudes astub järgmisse ega märkagi, mida saaks endas muuta, et järgmine suhe oleks õnnelik. Ta mõtleb hoopis, et uus suhe aitab tal õnnelik olla. Harmoonilise ja õnneliku suhte jaoks peab olema teadlik mehe ja naise olemusest ja käitumise erinevusest, partneri seksuaalsusest, temperamendist ja muust sellisest. Igaüks peab ise looma oma suhte arenemise strateegia, et osata luua armastuse ruumi, kus mõlemal oleks hea olla.

Ka uuel ajal ei tasu luua illusiooni, et kõik on väga hästi alates esimesest pilgust. Praegusteski suhetes on võimalikud probleemid, sest igaüks võtab kaasa enda elukogemused. Kui inimene teab, mida ta tahab ja väärtustab, ei loo ootusi ja nõudeid, partnerid ei võitle, austatakse enda ja teise emotsioone ja piire, ei süüdistata enda kõrval olevat inimest selles, mis oma elus toimub, siis ei teki sügavaid perekonflikte. Inimesed toetavad üksteist rohkem ja aitavad vabaneda maskidest. Need, kes mõistavad, et vastutavad enda elu eest varem või hiljem, muutuvad ausaks iseenda suhtes. Nad kas aktsepteerivad partnerit või lähevad lahku.

Praeguse ajastu suhete aluseks on see, kui inimene saab iseendaga hakkama. Ta austab ja väärtustab ennast, oma aega, huvisid ja vajadusi, suhtub samamoodi ka oma partnerisse. Peamine suhete põhimõte praegu on selline: mina tunnen ennast hästi ja minu partner samuti ning see näitab meile, kus meie teed ja huvid ristuvad ja kus tegeleme oma asjadega. Samas puuduvad hinnangud - kui teeme koos, siis oleme paar, ja kui koos pole, siis pole ka paar. Te ei vaja kinnitust, et olete koos, te lihtsalt olete. Teie suhtes puuduvad armukadedus, pettumused, hüljatus ja solvangud. Selles kõiges on võimatu kokku leppida, selline seisund tuleb harmoonias oleva inimese seest. Selline inimene lubab teisel joonistada iseseisvalt enda elu mustreid ja ka neid mustreid, mida koos loote.

Harmoonilisi suhteid on võimatu luua, kui sa pole harmoonias iseendaga. Kui otsid partnerit ja tahad luua suhet, palun vaata ausalt enda sisse ja tunneta, kas sa väärtustad ennast, kas oskad ennast armastada, kas oled valmis koostööks inimesega, kes tuleb su ellu; mida oled valmis jagama; milleks üldse tahad suhet luua. Kui sa suhet luues midagi kardad, ei tule head partnerlust. Iga inimene sinu elus peegeldab sind ennast. Enne kellegagi koos olemist tuleb üksi olla ja ennast korda teha.

Tihti loome suhteid kiiresti, sest arvame, et aeg ja võimalused kaovad käest, kuid elu seadus on selline, et ela iga hetke tänulikkusega ja kõik muu tuleb su ellu. Sa ei pea tegema midagi keerulist, kuna su teadvus ja ümbritsev ruum ise loovad sideme vastavalt sinu vibratsioonidele. Ole vaid endaga aus ja hoia sidet oma hingega. Maailm vajab harmoonilisi suhteid, sest kaks harmoonilist inimest toovad maailma rohkem valgust. Hingekaaslasi pole vaid üks, sa võid resoneerida paljude hingedega, kui oled ise hing, mitte külm programmide segu. Me elame ajastus, kus iga inimene saab olla särav valgus.

Maailm muutub kiirelt ja meie koos sellega. Kõige muu kõrval muutuvad ka inimsuhted. Kuidas aru saada, milline see inimene on, kes su ellu tuleb? Kas ta jääb su kõrvale pikaks ajaks või lahkub sama kiiresti, kui tuli? Mida teha selleks, et mitte langeda koduvägivalla ohvriks ja kui see on juhtunud, kuidas sellest pääseda? Kuidas pärast lahkuminekut leida jõudu, et eluga edasi minna, ja mitte kaotada usku, et igaühe jaoks on olemas keegi, kes päriselt armastab?

Vastusevariante neile ja paljudele teistele küsimustele see raamat pakubki. Kõigis vastustes kumab muu hulgas üks ühine soovitus: armasta ennast ja ole see, kes sa oled. Kui sa ise ennast ei armasta, miks peaksid siis teised seda tegema.

Alexis Varnum on kanaldaja ja nägija ehk see, kellega ja kelle kaudu räägib universum. Üle kümne aasta on ta Facebookis jaganud teistega talle tulnud informatsiooni. Alexise esimene raamat "Uus reaalsus. Kuidas tulla toime muutuva maailmaga" ilmus 2021. aastal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid