"Jah, ma saan sellest iga siin veedetud hommikuga üha selgemini aru," tunnistas ettevõtja.

"Me täidame oma väärtuslikke tunde tähenduseta sammudega - see on paljude inimeste lemmiknarkootikum," jätkas miljardär. "Intellektuaalselt saame aru küll, et ei tasu aega raisata nullväärtusega tegevustele, kuid emotsionaalselt on raske kiusatusele vastu seista. Oleme nende konksu otsas. See käitumine läheb nii mõnelegi organisatsoonile maksma miljardeid dollareid kaotatud tootlikkuse ja puuduliku kvaliteedi arvelt. Nagu ma varem juba mainisin, teevad inimesed oma töös rohkem vigu kui kunagi varem, kuna nad pole seejuures tõeliselt kohal. Rumal tehnoloogia kasutamise viis on nende tähelepanu röövinud ja hindamatu keskendumisvõime pantvangi võtnud, mis läheb neile maksma võimaluse töötada parimal moel ning luua endale parim võimalik elu."

Endiselt oli siin nii rahulik ja vaikne, nagu on üksnes päeva esimeste tundide ajal. Miljardär vaikis mõnda aega. Ta lasi silmadel ümbruses ringi käia, imetledes korrapäraseid lillepeenraid maja ümber, seejärel horisondil paiknevaid kaubalaevu, mis ei paistnud üldse liikuvat, ja viimaks kogu ookeani.

"Vaadake, semud," teatas ta viimaks. "Mulle meeldib nüüdisaegne maailm, tõesti meeldib. Ilma tehnoloogiata oleks meie elu märksa raskem. Minu ettevõtted poleks nii edukad ja ma poleks ka sama efektiivne ja vahest ei viibiks ma üldse praegu koos teiega siin."

"Miks?" imestas kunstnik, kui üks delfiin neist graatsiliselt mööda ujus. Ta tegi uskumatult kõrge hüppe ja lausa neli pööret, enne kui vette tagasi plartsatas. Mr Riley näis selle üle rõõmustavat. "Olen väga rahul, et õppisin ära, kuidas muutuda imemagnetiks," sosistas ta enda ette. "Ma ei suuda ära oodata, kuni saan ka neile kahele õpetada, kuidas seda teha." Siis jätkas ta loenguga. "Arenenud meditsiinitehnoloogia päästis mu elu, kui ma haige olin," selgitas miljardär. "Igal juhul on hästi kasutatud tehnoloogia erakordne asi. Kuid mulle teevad muret kõik need rumalad viisid, kuidas inimesed seda rakendavad. Paljud suurepärase potentsiaaliga inimesed kannatavad keskendumisraskuste all, kuna on oma töö- ja eraelu täitnud kõikvõimalike vidinatega, mis neid muudkui segavad ja kübermüra tekitavad. Kui tahad võitmisele pühenduda, siis võta eeskujuks mineviku suured meistrid ja muuda oma päevad lihtsamaks. Lihtsusta. Jäta alles vaid tõeliselt oluline. Muutu puristiks. Vähem on tõepoolest rohkem. Keskendu ainult paarile projektile ja tee neid tõeliselt hästi, selle asemel et jagada oma tähelepanu paljude vahel. Sul pole vaja palju sõpru, küll aga võiksid sidet nendega sügavamaks muuta, et suhted muutuksid rikkalikumaks. Ära võta vastu kõiki küllakutseid, piira oma vabaajategevusi ning võta ette vähem raamatuid, aga loe neid põhjalikult, selmet paljusid teoseid vaid pealiskaudselt sirvida. Keskendumine ainult kõige tähtsamale ongi see, kuidas profid võitjaks tulevad. Lihtsusta. Lihtsusta. Lihtsusta." "Ära tegele aja haldamisega, vaid võta sihiks keskendumine ja selle valdamine," lisas miljardär. "Meie ülestimuleeritud maailmas on see hea põhimõte, millest lähtuda, kui tahad saada tõeliselt suureks."

"Tänan sind kõigi nende õpetuste eest," ütles kunstnik. "Saan aru, et see, kui kogu aeg millegagi tegeleda, ei võrdu veel produktiivsusega. Ühtlasi tajun, et kui töötan mõne maali kallal, siis mida lähemale ma kõrgkunstile jõuan, seda rohkem tahab mu tumedam pool keskendumist segada, et ma ei jõuaks mõne tõeliselt erakordse saavutuseni. Kui mõtlema hakata, siis juhtub seda päris sageli. Hakkan just jõudma millegi fantastiliseni... kuid rikun siis töörutiini, lähen näiteks internetti surfama. Magan kauem kui tavaliselt ja vahin hooaegade kaupa oma lemmiksarju või mängin arvutis öö läbi mingite virtuaalsõpradega. Mõnikord joon lihtsalt liiga palju odavat punast veini."

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robin Sharma raamatust "Kella 5 klubi".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid