Igal teemal on "positiivsed" ja "negatiivsed" assotsiatsioonid. Mulle ei meeldi need terminid, sest ka negatiivne assotsiatsioon on tulnud sind abistama. Kui sa eelarvamuslikult liigitad teemad või kujundid "headeks" või "halbadeks", siis hakkad algusest peale oma unenäo juhiseid ähmastama. Niisiis ära sildista oma unenägusid. Kohtle neid avatult ja südamlikult!

ESIMENE TAVALINE UNENÄOTEEMA: TÕUS VÕI LANGUS

Unenägudes võime me tõusta või langeda mitut viisi. Me lendame. Me kukume. Me ronime mööda treppe ja redeleid. Me võime sõita üles ja alla lifti või lennukiga. Ja mitte miski pole targem unenägudest, mis räägivad meie spirituaalsest sidemest. Konkreetselt tegeleb see teema meie psüühe kambritega, näidates kätte suuna, kuhu oleme psühholoogilises mõttes midagi maha matnud või mis meid on alla surunud. Mis on su teadvuse pinnal? Mida sul on vaja oma psüühe sügavustest välja kaevata? Kuhu sa pead jõudma? Und nähes toome peidetud aspektid esile, teadvustame neid ja toome need mõistuse valda. Lõpuks ei saa sa tõusta, teadmata, kust sa tõusma hakkad. Teades, et kui langed sügavamale, tõused samavõrra kõrgemale.

Kõik me oleme kuulnud väljendit "kõrgelt kukkumine", mis on sügavalt alandlik avaldus ja näitab meile, mis juhtub, kui kaotame sideme hingega. Tõusu- ja langemisunenäod on sümboolne meeldetuletus arendada oma spirituaalsust. (Sa võid teha seda mis tahes sulle meeldival viisil. Näiteks meditatsiooni, eneseanalüüsi, teiste aitamise kaudu jne). Mõte on selles, et mitte istuda kuristiku põhjas end haletsedes või olla sellises kõrguses, et kukkumine on vältimatu, vaid pigem usaldada seda, et kui on õige aeg, siis me tõuseme või langeme vastavalt sellele, kuidas vaja on.

TEINE TAVALINE UNENÄOTEEMA: LÕKSUS VÕI VABA

Lõksus olemisega on seotud ürgne hirm ning sellest und näha tekitab ebamugavustunnet ja isegi hirmu. See pole kerge kogemus, olgu siis tegemist väikeses ruumis (näiteks auto pagasiruumis) kinniolekuga või sellega, et sind hoiab kinni keegi inimene või olukord. Kui sul on sageli selline unenäoteema, siis on see selge sõnum kasutada kogu oma väge, et saada sellest olukorrast välja ärkvelolekuelus.

Ühel või teisel viisil on lõksusoleku unenäod alati sõnumid, mis kutsuvad sind kasutama oma väge. Abiks on ka väike samm! Kasulik vastumürk lõksusolekutundele on hakata lihtsalt oma häält kasutama. Rääkida, mis tekitab sulle selle tunde, ja nimetada piiranguid. Teata valju häälega, mida sa eelistad kogeda, ning asu tegutsema. Lõksusoleku vastandpoolus on seotud avardumise, kergustunde ja vabadusega. Unenäod rannast, mängulisusest ja vabadusest tekitavad hea tunde. Ma tean, et olen emotsionaalse avardumise seisundis, kui näen spontaanselt unes, et reisin välismaal. Ma armastan uurida, niisiis tundub avardumisunenägu mulle imeline. Vahel saabuvad need unenäod ei tea kust ja teinekord on seotud kohaga, kus sa parajasti oled. Mõlemal puhul kannavad need tavaliselt ajastuse sõnumit: sa tunned elu avardumist ärkvelolekus ning usud, et see on ka tulevikus võimalik, hoolimata su praegusest olukorrast. Teine selge märk on see, et mida iganes sa oma ärkvelolekuelus ette võtad, see toimib või hakkab varsti toimima - niisiis jätka! Avardumisteema võib sulle näidata ka teed, kuidas vabaneda mõnes raskusest või piiratud olekust. Seda esitatakse sümbolite kaudu, näiteks võid näha unes ahelate purunemist või avastad uue toa ja ukse. Hoolimata unenäo sisust on tegevus selge: vabane piirangutest ja ava uks avardumisele.

KOLMAS TAVALINE UNENÄOTEEMA: SIND AETAKSE TAGA VÕI VÕETAKSE OMAKS

Olen töötanud väga paljude inimestega, kes on näinud korduvalt unenägusid, kus neid taga aeti. Vahel tähendab see lihtsalt teatud ärevustaset, mis järgneb sulle õudusunenägudesse. Aga sageli tähendab see sümboolselt palju rohkemat kui ärevust. Kui oled (nagu paljud inimesed) korduvalt näinud unenägu, kus sind taga aetakse, siis on võib-olla aeg vaadata, kuidas sa end päriselt tunned ja kelleks sa end pead. Sa võid uskuda, et oma positsiooni säilitamiseks elus pead sa käituma teatud viisil. Kui sind unes taga aetakse, püüavad unenäod sulle öelda, et sa ei saa enda, oma mineviku või tuleviku eest ära joosta!

Tagaaetav olemise vastandpool on ilusad unenäod, kus sind võetakse omaks. See on kutse olla enda ja teistega kaastundlikum. See võib tähendada ka igatsust suurema intiimsuse, sideme ja armastuse järele kõigis selle vormides (romantiline, seksuaalne või platooniline). See teema on märk selle kohta, et üles leida, millised asjad elus praegu sind piltlikult öeldes hoiavad ja embavad. Ja seejärel tegutse nii, et saaksid omaks võtta kõik selle hea, mis on elul sulle pakkuda.

NELJAS TAVALINE UNENÄOTEEMA: SURM, ELU JA TAASSÜND

Surma ja elu unenäoteema on seotud alguste, lõppude, transformatsiooni ja arenguga. Kuidas sa suhtud oma elutsüklitesse? Nii elu kui surm tähendavad initsiatsiooni, üleminekuriitust. Küsi endalt: milline olukord, protsess või inimene mind initsieerib?

Surm, elu ja taassünd - need on jõud, mis on meist suuremad. Ent need ka kanaldatakse ja avalduvad meie kaudu. Need tähistavad elu müsteeriumi. Seetõttu on selles unenäosõnumis ja -teemas kindlasti alati olemas allumistasand. Ja nagu iga initsiatsiooni puhul, kui täielikult allud protsessile, liigud sa läbi selle teisele poole, ja see pole kunagi seesama, mis oli enne.

Allikas: Athena Laz "Sinu unenägude alkeemia", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid