"Ruunid on nõidade ja šamaanide ürgsed sümbolid, mis kirjeldavad reaalsust, igaüks omamoodi. Head ruuniteadjad mõistsid inimese elu kui saatuse kangast, mida inimene kujundas oma tegudega. Kui sinna õieti ja olemuslikult põimida ruunimärke, võib saada soovitud tulemusi: edendusi, häid suhteid, rahu, tervist.

Mida arenenum on inimene, seda korrastatum on tema vägi ümbritseva keskkonna suhtes. Seda enam saab ta oma saatust ise kujundada. Ruunide ja sinu vahel tekib side. Selleks, et see toimima hakkaks, tuleb ruunide olemust sügavalt mõista ja tunda," räägib Leesoja nõid Thule Lee, kes on juba kolm kümnendit ilmaruumi olemust ja toimimisi ruunide abil lahti seletanud.

"Ruunimärgid on nõiduslikud. Kuid veelgi enam on seda hingeseisund, mis ruunide panekul tähtsust omab. Julgus, õige aeg, häälestus, koht ja vaba seisund on vaid vähesed omadused, mida sellel puhul peab teadma. Igaüks ei omagi väge ruunidega tegelemiseks. Miks? Sest ruunid on seotud elu ja surmaga. Teed märgi valesti või tõmbad kellegile ruuni, kuid ei oska taotlust teha või ei tea kuidas seda muuta ning siis on oht suurem kui kasu," tõdeb Erik Grünberg, keda võib tänu tema rikkalikule ruune ja nende ajalugu puudutavale infopagasile omamoodi runoloogia professoriks pidada.

"Kandes kuskilt toodud või kingitud ruunimärki pead teadma selle tähendust ning ka ruuni väge ja võimalikke kaasnevaid ohte. Teades iga üksiku ruuni omadusi ja koostoimet, tunnetades, milleks on sul jõudu - kas ruuniloitsuks, kirjaks või hoopis õhku tehtud märgist - saad ruunigega omaseks, need hakkavad sinu heaks tööle. Sa saad luua teadlikult oma maailma. Sellist maailma, mis on nii paljutahuline ja väega, et nõiad ja šamaanid "puresid" selle teadmist elu lõpuni," sõnab ruuninõid Thule Lee.

Kolm kümnendit koos ruunidega

"Meie side ruunidega sai alguse 1991. aastal, kui saime kätte Ralph Blumi raamatu tõlke ruunidest. See jääb ka aega, kus inimesed hakkasid mind kutsuma Leesoja nõiaks - ehk minu teadliku ravimise aja algusesse. Aastal 1995 kinkis Erik mulle sünnipäevaks isetehtud punasasest puust ruunimärgid. Et ruunid nõialikult tööle hakkaksid, vajavad need vereohvrit, ehk julgust oma elujõuga neid määrida. Minul naisena oli seda lihtne teha (igal kuul ju oma kehast see võtta). Seevastu Erik lõikas omale piki veresoont kätte (arm siiani alles). Ruune ei või teised puutuda - kes teab mis nendega juthub, neis on erilist väge, ning mida vanemad nad on, seda väekamad. Aeg-ajalt vajavad ruunid ikka veel verd, et nad oleksid värsked," räägib Thule Lee oma ruuniteekonna algusest.

"Mul on siiamaani alles ka Eriku käsitsi kirjutatud ruuduliste lehtede peal olevad ruunide kirjeldused, mis ajaga juba koltunud ja narmendavad. Aga just neid lehti käes hoides ja lugedes tunnen ikka ja jälle miskit uut sealt leidvat. 1997. aastal kinkis Erik mulle ruunilaua, mille peale ma siiani ruunimärke kivile kukkuda lasen. Ruunid on minuga kõikjal. Ma loitsin ruunidega, sõnan, ravin, nõiun. Teen kaitsvaid märke kui inimest ära saadan, Pimedasse ruumi juhatan või kui ma neid enda ja teiste jaoks kokku põimin. Ma tajun neid läbi ilmaruumi, isegi kui mu silmad on suletud, tunnen käe all tagurpidi ära iga ruunimärgi. Mulle meeldib ühe ruuni olemuse kirjeldus, mille järgi ka elan: "Täna on esimene päev su allesjäänud elust." Meil on kodus terve kuhi ruuniraamatud, lisaks oma käsikirjadele. Erik on see, kes rohkem uurib kirjandust ja tõlgib, mina tegelen enam praktikaga. Oleme sellest ajast, kui meie ellu tulid ruunid, neid pidanud oma kaaslasteks iga päev."

Thule Lee ja Erik Grünbergi ruunikursus "Ruunide vägi" on mõeldud neile, kes tahavad teada ruunide teadmisi algusest peale, nii nagu nemad on ruune ja nende olemust mõistnud: põhjalikult lahtiseletatult, prakiliselt kogetult.

"Ruunid on neile, kes tunnevad sügavat sidet loodusega, kelle igapäevane elu on naturaalne ja loomulik (kes sööb puhast teadlikku toitu, kelle on hea füüsiline koormus, osaleb looduse muutuses, märkab päikeseloojangut, tajub tuult iga päev). See on julgetele ja uudishimulikele, kes tahavad ruune mõista ja osata neid suunata. Neile, kellele on omane põhjala kultuuripärand, šamanistilik, paganlik ja nõidade maailmavaade, kellele meeldivad looduse- ja ürgusundid ning kes soovivad arendada oma maailmapilti. Neile, kes nimetavad end vaimu sõjameheks," ütleb Thule Lee.

Kursusel saab teada: ruunide tekkelugu, tähendused, ruunilaua olemus, ruunide üheksa ilma; ruunide taasväestamine, hingestatud ilmad ja riitused; ruunide kasutamine nõiduses, loitsus, ennustamises; erinevad taotluse positsioonid, mis vastavad korrastuse astmetele eluvõrgustikuga; ruunide mõju, aeg, suurus; kaitserituaalid; kuidas muuta ja parandada ruunide olemust; ruunide ladumine; taju ja praktikad; ruunide side inimese olemusega - isiklik, aga milline taotluse vägi. Loengud vahelduvad ruunide olemuse praktilise kogemisega. Loitsu ja tähelepanu praktikad, hingamisharjutused. Ruuni rituaalid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid