Inimeses endas toimuvad sellised protsessid, mida ta pole võimeline mõistama - on vastakad emotsioonid ja vihahood. Võid tunda, kuidas Sa kõiki vihkad ja tahad olla üksi. Tundub, et keegi ei mõista, ei tunne armastust ega seost Universumiga. Emotsioonid on laes, puudub soov midagi teha ja areneda, puuduvad sihid. Puudub ehk isegi soov enda eest hoolitseda, pesta hambaid ja panna selga puhtad riided, vaadata peeglisse, kammida juukseid. Miski ei huvita, päevad lihtsalt mööduvad ja on vaid väsimus. Miks nii toimub ja kuidas ennast aidata?

Kui me praegu laseme käed alla, siis me vajume veel sügavamale ja sealt ennast välja tuua on pärast raske. Ma nimetaksin seda transformatsiooni haavatavuseks. Me läbime kogu aeg läbime uusi seisundeid, mis vabastavad meid vanadest mustritest, hirmudest ja veendumustest. See protsess on vajalik ka siis, kui me seda ei mõista ja läbime valu. Me oleme elu jooksul mitu korda haavata saanud ja traumeeritud, me oleme ennast tervendanud ja enda traumadega tegelenud, kuid kõik see jätab jäljed südamesse. Tihti need jäljed tekitavad kooriku ümber südame ja võimas armastuse allikas on blokeeritud. Just sellest me praeguse protsessi käigus vabaneme.

Kahjuks see protsess pole kerge, sest kõik see istub sügavalt meie sees ja pole sugugi kerge sellest täielikult vabaneda. Side meie Hingega toimub läbi südame ja kui see on blokeeritud, siis kuidas Sa saad mõista, mida Sa tegelikult tahad. Kuidas mõista, mis tuleb mõistusest ja mis tuleb südamest

Selleks, et vabaneda südame blokkidest, mis takistavad armastusel vabalt voolata ongi transformatsiooni haavatavus. Asi on ka selles, et me pidevalt kardame midagi, eriti siis kui tunneme, et puudub jõud ja energia, et me ei saa ennast kaitsta. Me ei taha ka oma lähedastele rääkida, mis meiega toimub ja kuidas me elame.

Me kardame haigusi, sõda, nälga ja töötust. Me kardame, et keegi tuleb kallale ja teeb haiget. Me kardame, et teised ei mõista meid, et meie vastu kasutatakse isikliku informatsiooni.

Me kardame, kuid teeme näo, et oleme sellest üle. Meil on lähedasi ja armsaid inimesi, kuid me ei taha olla läbinähtavad teistele. Olles transformatsiooni haavatuses me võime tunda ebamugavust, sest me kardame, et meie seisundid ja emotsioonid, mida me läbi elame, on liigselt nähtavad teistele. Seega me üritame varjata ja ennast peita. Me pole veel valmis olema nii avatud, et ei kardaks iseennast ja ei kardaks näidata teistele enda sisemist maailma. Seega praegu ilmselt mõni ütleb Sulle, et oled tubli, keegi süüdistab Sind ja mõni esitab pretensioone.

Mis on transformatsiooni haavatavuse ülesanne?

Kui meie hing räägib meiega läbi südame, siis mõistus kaotab oma kontrolli. Avatud süda vabaneb blokkide koorikust ja sellistel hetkedel võib tekkida tunne, et Sul on halb, ebameeldiv ja sees kõik keerab. Sa oled nagu anum, mis on täis muda. Seda sealt tuleb välja võtta, läbi loputada, vabastada ja tagasi panna selleks, et tagasi tuleks Sinu normaalne seisund. Lisaks sellele pead veel endas ka armastusega vastu võtma ja peale seda Sa pead ka välja elama ja taastuma.

Kas sa nüüd mõistad paremini, mis Sinuga toimub? Millised protsessid on käimas? Meie aga kardame midagi muud ja suuname oma tähelepanu asjadele, mis üldse midagi ei mõjuta. Me ei luba endal olla haavatavad, sest kardame enda nõrkust. Pärast istume mustas augus, sööme antidepressante, haletseme ennast ja mõtleme, et elu on halb ja "mind keegi ei armasta".

Haavatavus pole Sinu nõrkus, ega haigus, ega halb seisund, vaid selles peitub Sinu vabadus ja jõud. Esialgu seda läbides sind justkui keeratakse sõlme ja sa läbid tõsiseid situatsioone, sind pannakse proovile - Sind ennast ja sinu suhteid. Võib juhtuda nii, et Sa terve päeva lihtsalt nutad, kuigi puudub põhjus. Proovi leida selles positiivne, see aitab sul vabaneda südames olevatest blokeeringutest.

Praegu tuleb lisaks veel selline teema, et me hakkame selgelt nägema tõde. Esialgu see hakkab toimuma küll vaid mentaalsel tasemel. On tähtis õppida eristama, mida inimene räägib ja mida ta teeb, kas sõnad ja teod lähevad kokku.

Kuidas ennast aidata?

Sinu ülesanne on mitte sügavusse kukkuda ja mitte uppuda emotsioonidesse. Ära kaota ennast ära negatiivsusesse. Ürita ennast ümber lülitada, proovi endas see seisund vastu võtta, ankurdada ja pärast vaatad, mis edasi saab. Ära võitle. Ole tähelepanelik enda suhtes.

Kui Sul on halb olla, siis proovi mõista, et Sa lihtsalt liigud uuele tasemele ja avaneb täitsa teine elu tajumine. Sellistel hetkedel sa oled iseendaga ja õpid mõistma ennast. Haavatavus tõstab sinu vastuvõtmise taset.

Aita ennast ise. Hinga ja kujuta ette, et Sa hingad läbi kurgutšakra. Kui tunned, et kurgus on midagi kinni, siis mõtle, millest Sa pole rääkinud, mis on jäänud välja ütlemata. Kui miski ütlemata on seotud konkreetse inimesega, siis ütle, mõeldes temale: "Andestan, tänan, lasen lahti". Peamine, ära süüdista neid, kes on Sind musta auku viinud. Sa oled tegelikult ise ennast sinna viinud. Võib olla just see inimene on avanud ukse, et saaksid läbida transformatsiooni. Ära kuku taas ohvrirolli ja enesehaletsusse, ära lase emotsioonidel ennast mõjutada ja tekitada uusi blokeeringuid südames.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid