Ma kirjutasin selle raamatu tõestamaks, et paranemine on täiesti võimalik, sest olen seda korduvalt ise näinud. Järgnevalt toon ühe näite enda elust, kuidas veendumuse jõud käitumist mõjutab.

Noorpõlves sain ma kiiruse ületamise eest sageli trahvi ning täiskasvanuna jätkasin samal viisil. Elan Californias ja ühel päeval, 1968. aastal, sain ma California autoregistrikeskusest teate, et kui ma veel ühe korra kiirust ületan, siis kaotan aastaks juhtimisõiguse. Keskus soovitas mul kohaliku ARK-i psühholoogi vastuvõtule minna. Vastuvõtul psühholoog kommenteeris minu arvukaid kiiruseületamisi ja vastasin ennast õigustavalt: "Kõik saavad kiiruse ületamise eest trahvi." "See pole tõsi," teatas ta mulle. "Keskmine California elanik saab vaid ühe trahvi iga nelja aasta tagant." Ma olin hämmeldunud. Arvasin, et ka kõik teised saavad kogu aeg kiiruse ületamise eest trahvi. Pärast seda kohtumist ma enam kiiruse ületamise eest trahvi ei saanud. Minu mõtteviis oli olnud destruktiivne ning täpselt nii, nagu ma uskusin, nii see ka minu jaoks oli.

Nii, nagu te usute, nii teiega ka on. Uskudes, et tagasilangus on üldlevinud, te seda endale alateadvuses ka lubate ning teie jaoks on see tavaline - kuigi õiget abi saanud inimeste puhul see ei ole üldlevinud. Passageses on kogu aeg palju ravil neid, kes on eelnevalt juba kolm, neli või rohkem kordi statsionaarsetes sõltuvusravikeskustes viibinud. Mõni on viibinud kümnes või kaheteistkümnes, meie rekordiomanik aga kaheksateistkümnes erinevas sõltuvusravikeskuses.

Praegu, mil ma seda raamatut kirjutan, on tema Passagesest lahkumisest möödunud aasta ning ta on sellest ajast saadik kaine olnud. Vastupidiselt ei tea me aga mitte ühtegi Passagese programmi edukalt läbinud klienti, kes oleks teise statsionaarsesse sõltuvusravikeskusesse läinud, välja arvatud kaks endist klienti, kes tahtsid meile tagasi tulla, kuid ei jõudnud ära oodata, kuna meie juures koht vabaneb.

On üks mõistatus, kus küsitakse: "Miks te leiate selle, mida te otsite, alati viimasest kohast, kuhu vaatate?" Vastus on: "Sest kui olete selle kord üles leidnud, siis te enam ei otsi." Asi on selles, et nii nagu need, kes on Passagese sõltuvusravi läbinud ning tagasilanguste tsüklist välja saanud, nii saate abi ka teie, kui te selles raamatus kirjeldatud kolmeastmelist holistilist programmi järgite.

Käesolevas peatükis keskendume täieliku paranemise 1. etapile.

1. samm. Uskuge, et teil on võimalik terveks saada.

1. samm puudutab uskumuste ja mõtete tugevat mõju ning vaimujõudu - keha, vaimu ja hinge. Ma ei pea silmas teie füüsilist aju, seda närvikudede kimpu, mis paikneb teie kolju ülemises otsas, vaid pigem seda tasandit teis, mida võime nimetada vaatlejaks ehk mõtlejaks. Vaatamata sellele, et te kasutate mõtlemiseks oma närvisüsteemi, siis on teil ka teine tasand, mis mõtlemist juhib. See võib asuda aju sees või sellest väljaspool või siis mõtlete isegi kogu oma kehaga (selle kohta lähemalt hiljem käesolevas peatükis). Arvatavasti te olete teadlik sellest endas peituvast vaatlejast, kes tundub kõrvalt teie elu kulgu jälgivat. See tasand sisaldab teie tõekspidamisi, uskumusi, mida peate end ümbritsevas maailmas tõeseks, Universumi seadusi, teid ümbritsevate inimeste mõju, teie rolli elus ning väärtusi, mida ma nimetan teie isiklikuks filosoofiaks. See tasand mängib tervenemises võtmerolli.

Inimkeha on tohutult suur raviaparaat, oma keerukuselt ja võimekuselt imetabane. "Keha on võimeline end ise ravima," ütleb dr Andrew Weil, Arizona ülikooli integratiivse meditsiini programmi asutaja ja juht Tucsonis. Keha suudab seda teha, sest temas on tervendamissüsteem, mis on Weili sõnul meie "parim lootus haigusest paraneda".

Teie tervenemismehhanismid on suures osas automaatsed, kuid neid saab aktiveerida või pärssida ka toiduga, mida sööte; harrastustega, millega tegelete; sellega, kui palju puhkate ja kui palju teie elus on stressi; samuti sellega, millesse usute, mida mõtlete; milliseid emotsioone väljendate ning emotsioone, mida tunnete, aga ei väljenda. Teie meeleseisund on tervenemise kõige olulisem faktor. Kui olete õnnelik, energiline ja eelseisvast sündmusest põnevil või üleüldiselt lootusrikkas meeleseisundis, siis mõjutab see jõuliselt teie keha immuunsüsteemi, mis reageerib vastavalt, hoides teie keha parimas võimalikus tervislikus seisundis. Kui olete rusutud, kurb, õnnetu, üksildane, valudes või masenduses, siis reageerib immuunsüsteem jõuliselt ka sellele ning peegeldab teie depressiivset seisundit. Väljendamata või allasurutud emotsioonid tekitavad tasakaalutust ja ebakõlasid ning lõppude lõpuks ka haigust.

Meie mõtted ja emotsioonid mitte ainult ei käivita ega pidurda meie tervendusmehhanisme, vaid sõna otseses mõttes loovad meid koheselt. Uuringud on näidanud, et meie mõtlemine mõjutab igal hetkel meie keharakkude taastootmist.

Läbimurdeline kolmeastmeline programm maailmakuulsalt Passagese sõltuvusravikeskuselt
Kuidas aluspõhjustega tegeleda
Kuidas tagasilangused lõpetada
Kuidas kannatustest pääseda

Californias asuv Passages Malibu Addiction Cure Center on üks maailma edukamaid sõltuvusravikeskusi. Raamat „Sõltuvustest vabanemine" sisaldab täieliku taastumise kolmeastmelist holistilist programmi, millel põhineb nende imeline edu. See revolutsiooniline raamat räägib alljärgnevatest asjadest:
* Kolm sammu püsiva kainuse saavutamiseks.
* Sõltuvuse neli põhjust.
* Kuidas luua sõltuvusest vabanemiseks personaalne holistiline raviprogramm.
* Kuidas su mõtted, emotsioonid ja veendumused on su taastumises võtmetähtsusega.
* Kuidas stimuleerida oma keha enesetervendavat potentsiaali, et sõltuvusest alatiseks vaba olla.

"Sõltuvusest vabanemine algab arusaamast, et alkohol, narkootikumid ja sõltuvuskäitumine pole tegelikud probleemid," ütlevad Passages Malibu asutajad Chris ja Pax Prentiss. "Alkohol, illegaalsed uimastid, nikotiin, retseptiravimid, toidu õgimine, hasartmängud jms on pelgalt abivahendid, mida kasutatakse selleks, et toime tulla oma tegelike probleemidega, alates sügavast emotsionaalsest valust, kehvast tervisest või depressioonist kuni kõrge veresuhkru, kilpnäärme alatalitluse või ajulainete mustri tasakaalutuseni. Kui alusprobleemid on avastatud ja lahendatud, kaob ka vajadus ning iha uimastite, alkoholi või sõltuvuskäitumise järele."

Me oleme aastakümneid kuulnud, et alkoholism ja sõltuvus on ravimatud haigused, kuid "Sõltuvustest vabanemine" tõestab, et see on ohtlik müüt ja et sildistamine alkohoolikuks või sõltlaseks hävitab AA täieliku taastumise lubadused. Tänapäeval vabastatakse nendest vanadest, piiravatest paradigmadest selles raamatus kirjeldatud murrangulise lähenemise abil tuhandeid inimesi. Chris ja Pax Prentiss toovad visionääride ja innovaatoritena uut lootust inimestele, kes on uimastitest, alkoholist või mingist käitumisest sõltuvuses.

"Sõltuvustest vabanemine" õpetab sulle, kuidas tagasilanguste, ihade ja sõltuvuskäitumisega lõpparve teha ning kannatustele punkt panna.

***
"Suurepärane abivahend kõigile neile, kes sõltuvusega hädas on ... See raamat sisaldab teavet, mis aitab teil taastumise teekonda alustada."

Dr Bernie Siegel, New York Timesi enimmüüdud raamatu "Love, Medicine & Miracles" autor


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid