Arutleme Tea Türnpuuga, kuidas mõjutavad kosmilised küttekulude hinnad inimeste käitumist ülekuumenenud kinnisvaraturul?

Kas uue trendina hakkavad inimesed 4-toaliste kesklinna korterite asemel eelistama 2-toaliseid linnaservas.

Kas vastab tõele paljude inimeste ettekujutus, et iga nende kinnisvara väärtus, sõltumata vara asukohast, on tänaseks mitmekordistunud? Kuidas see tsiviilkäibele mõjub?

Abielu vs kooselu.

Kas teadsite, et notari juures saab abielluda ja ka lahutada ilma "saksi" või kohtusse pöördumata?

Uurime, mis õiguslikku tähendust omab abielutunnistus ehk rahvakeeli - mis see paber ikka maksab ja kuidas soodustab õigesti valitud abieluvararežiim ausaid ja usalduslikke inimsuhteid ning turvatunnet kodus?

Kellele ja milleks on vajalik kooseluleping ja mis on selle õiguslikud tagajärjed?

Pärimisasjad.

Enim kirgiküttev notaritöö valdkond on läbi aegade olnud pärimise ja pärandvaraga seonduv. Rikka vanaonu testamendi pärijatele ettelugemine on pöördepunktiks paljudes Agatha Christie ja John Grishami romaanides ja selle sisu sagedaseks mõrvamotiiviks Midsomeris.

Arutleme, kas pärandit saab eeldada või on see kingitus, mille eest tuleks tänulik olla, ehk kas rikka Ameerika vanaonu eluajal on ikka mõttekas laenu võtta ja Ferrari osta?

Miks nooremad inimesed pelgavad teha testamenti ja keda soosib seadusejärgne pärimine.

Hea inimeste tundjana kirjeldab saatekülaline humoorikalt, kuidas avaldub inimloomus, kui mängu tuleb raha ja teab sedagi, kas raha ka õnnelikuks teeb.

KUULA PODCASTI:

1x
00:00

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike "Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne", (Pilgrim 2019) ja "Šokiterapeut" (Pilgrim 2021) autor.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid