Olen ka mõelnud, et miks see nii on, et meile näidatakse ette asju tulevikust ja saanud ka vastuse, et väga tihti kaasnevad isiksuse arengus ja teadvuse avardumise protsessis väga suured muutused ning unenäos ette nähtud asjad lubavad meie teadvusel harjuda varasemalt nähtu sisuga, mõttega, vaimuga või mis iganes suhete dünaamikaga.

Kõige põnevam on olnud selle reegli tulemuse vahetu kogemine ja seda eriti, kui sul on õnnestunud näha kellegagi koos ühte ja sama nägemust, ühel ja samal ajal, ühes ja samas kohas ning ühe ja sama sisu ja emotsiooniga. Tundub ulme, aga see pole nii. Nii nagu tõmbuvad sarnased inimesed, tõmbvuvad ka sarnased hingeteadvused. Universumi kihtide vahelistes ülemineku ruumides on nn sõelad, kus teadvus kas mahub läbi või ei mahu. Läbi mahtumine sõltub energeetilisest aspektist, kui jämedad ja rasked või kerged ja hõljuvad me oleme.

Nähes selget kirgast und öös magamise ajal, kaasneb sellega ka vahetu reaalsuse kogemus. Selles on kõik samaväärne või isegi natuke võimsam, kui siin reaalsuses ja sinu keha reageerib sellele vastvalt sündmuste karakteristikale ja kõik sinu meeled, tunded, emotsioonid on sellesse nägemusse kaasatud. Sellepärast nimetavad inimesed seda kirkaks uneks, kuna kõik on võimendusega.

Miks võimendus, miks lambid ja suunatud fookus? Sellepärast, et meie Teise Ise teadvus tahab, et me suudaks märgata olulist ja eristada seda ebaolulisusest.

Minu suurim selle elu avastus on ilmselt see, et nii nagu meil on olemas selle reaalsuse MÄLU, mis võimaldab meid identifitseerida selle isikuna, kes me oleme, on meie Hingeteadvusel eludeülene MÄLU, mis lubab meil ennast identifitseerida Teise Ise teadvuse läbi. Ja me kõik teame, et ühel neist on alati tulevik, teine hääbub koos esimese reaalsuse ja maise kehaga.

Elu siin selles reaalsuses on suur lava, mänguline protsess, kus me kehastume erinevateks rollideks. Õppides kõike, mida iganes universum pakub läbi meie subjektiivse maailma kogemuse, kui ka teiste teadvuste vahetud kogemise kaudu. Sellepärast satuvad meie teele alati õiged inimesed! Isegi siis, kui sulle tundub, et need ei ole õiged jne, on nad alati õiged. Sest iga kokkupuude teise teadvusega on tõukaja, mis teeb piltlikult öeldes meie energiaväljas väikese "vett visatud kivi" karsummi või siis lainetuse. Ja lainetused sumbuvad vaikselt, kuni ükskord lõppevad. Meie maailmas nimetatakse seda "karmaks", kus kõik pöördub tagasi teatud aja jooksul, aga uues võtmes. Samas alati esimene karsumm on kõige suurem, kuni lõpuks viimane lainetus ongi see hetk, kus meie sees on RAHU.

Kirkad selged uned on samuti Teise Ise "karsumm" meie Esimese Ise teadvuses, sest see näitab meile vahetult kätte, mis meie sees tegelikult toimub. Kui inimene on terve elu hoidnud ennast tagasi, mis iganes normatiivide tulemusena, on tema tegevus ja teadvus tahtlikult kärbitud ja see avaldub alati unenägudes, kus seal olles sa mõistad, et sul on kaks elu, kaks maailma (võib olla ka rohkem) ja nende vahel on käärid ehk lahknevus.

Väga tihti inimesed ei märka enda elus, et midagi on tasakaalust ära, on töö, on elu, on suhted, on toimetused, eesmärgid, otsingud ja kõik on selle sinu esimese reaalsuse osa, aga unenäos, äkki näed sa, et normaalsus pööratakse peapeale ja su ees avaneb vaatepilt/nägemus/kogemus, mis on hoopis teistsugune, kui sinu tavaline tegutsemine või arvamus.

Mulle on paljud öelnud, et neil ei ole Teist Ise, et nad on oma unenägudes samasugused nagu selles reaalsuses kehastuses. Aga selleks, et veenduda, kas meil on Teine Ise või mitte, tasub korraks pöörata pilk oma mälestustesse ja unenäo mälusse. Kui sa muidu oled leebe, lahke, sinus pole viha ega tasakaalutust, aga unes sa oled äkki tegevuses, kus tõukad kellegi mäest alla, loobid talle asju pihta, sõimad, karjud, alandad. Või vastupidi, oled selline elus, aga unes oled sa kui mahe lilleke, on kuskil väga suur isiksuse lahknevus. Kes Sa siis oled, on küsimus. Inimeses on kõike. Sinus on olemas kõike, me teame seda ja vastavalt olukordadele me reageerime, sellest kõigest tuleva emotsiooniga. Unenägudes meil on ka emotsioonid, aga Teises Ises olen kohanud ma ainult ühte tunnet, mida aktsepteeritakse ja millel on väärtus. See on jälle see vana hea sõna tundeväljenduses: "Armastus".

Sinu tõeline olemus paljastub unenäos teadvuses! Olen täheldanud nii enda unenägudes/unenägemistes, kui ka minuni jõudnud teiste inimeste räägitud lugudes, et Teise Ise teadvus osundab meie jaoks alati õiges suunas olevale rajale, mis on kantud just sellest armastuse tundest.

Enamus meie Hingeteadvuse mälust ja identideedist on Armastus, mälestus sellest, mälestus eludeülesest Armastusest ja seotusest ning kui olla üdini aus, on see ainus liikumapanev Jõud universumis, sest me püüdleme laiali paisatud teadvuse killukestena tagasi ühe terviku suunas.

Õpi märkama oma kirkaid unesid ja neid analüüsima. Isegi kui see on arusaamatu, on selles sõnum, mida ainult sina suudad lahti kodeerida, kas oma teadvuses, või siis annab sulle Universum teele kaasa inimese, kes seda aitab tõlkida. Ja nii on kõik meie teed pidevas ristumises, kus tõlgitakse meie jaoks lahti kosmost, kas unes või ilmsi. See on pidev protsess, sest universum ei peatu, et sind järgi oodata.

Kirkad uned algavad lihtsatest harjutustest:

  1. Vaata oma käsi mitu korda päevas ja teadvusta, et oled unes!
  2. Tuleta meelde oma unenägusid ja mälestusi ning püüa mõista, kas sa oled tagantjärgi targem ja kas need sõnumid kirkuses sulle on läinud täide.
  3. Käi oma peas läbi kõik oma suurimad hirmud ja kui sa ei suuda neid lahendada või hirm takistab, taotle selle jaoks unenägu, et mõista, mis sind takistab või kuidas pead edasi liikuma.
  4. Muuda oma igapäeva esimese reaalsuse ruum mitu korda päevas unenäo ruumiks ja vaatle kõike toimuvat justkui oleksid sa unes.
  5. Anna enda tegevusele eesmärk, et sa saaksid selle jaoks unenäos lahenduse, kuidas seda eesmärki täita või mida pead tegema selleks!
  6. Joonista oma unenägu üles kas lihtsate kriipsujukudena või siis maalildes või digis.
  7. Jäta oma elust välja kõik need inimesed, kes sind kurnavad, teevad olemise raskeks, takistavad ja segavad sinu arengut. Sul on õigus alati oma tõelistele väljendusvabadusele ja soovidele. Ära hoia kinni asjadest, mis sind aeglaselt suretavad, ära kanna neid ballastina kaasas. Muutu kergeks. Sa oled valgus, sa oled armastus ja oled kõik see, mis sa tahad ja suudad olla. Aga selleks peab mõistma oma ajatut Hingeteadsvust. See on avatud kõigile, aga läbi sisemise aususe värava (ütles Teine Ise kosmilises öös).


Tee enda jaoks väljakutse. Nii nagu oli vanasti reklaam. Kuue kuuga unenägijaks! Kui sa teed neid samme, on sul võimalus kogeda oma teadvuses ärkamist ning näha unenägu läbi oma Teise Ise teadvuse. See on esimene samm, avastamaks universumit läbi oma tõelise ajatu olemuse!
Kirkaid unesid! Armastust!

Autor: Leonhard Järvis

Allikas: Unerändur.ee