Inimene kaotab oma orientiirid ja valib endale ise ohvri rolli. Ta üritab suhtes muuta "halba", mida tunneb ja mida rohkem ta üritab, seda pikemaks venib kannatuste stsenaarium. Inimene muutub sõltlaseks ja ta ei suudagi enam näha enda väärtusi. Selleks, et säilitada hävitavat suhet, inimene unustab kiiresti kõik halva ja ei tegele sellega. Sõltuv inimene elab rasketes tingimustes ja hoiab kinni illusioonist, et "meil on hea suhe", samas ignoreerides reaalsust.

Sa ei saa olla õnnelik iga inimesega, sest on vajalik psühholoogiline sobivus. Kui see puudub ja sa jõuga üritad oma partnerit viia Sulle sobiva õnneni, siis see ei toimi mitte kuidagi. Lisaks Sa ise saad täiendavaid psühholoogilisi probleeme ja tervisehäireid, Sa kulutad oma enda ressursse, mängides päästjat.

Kas ohvriroll võrdub õnneliku inimese seisundiga? Kui armastus on muutunud sõltuvuseks, milles suhe ei saa areneda, tähendab see, et pole midagi parandada. Kui suhte olemasolu ja toimimine on mõlemale tähtis, siis mõlemapoolsed mõistlikud ja teadlikud kompromissid aitavad parandada vead ja ebakõlad.

Suhet ei tasu idealiseerida, kuid kui teil mõlemal jätkub headust ja hoolivust teineteise suhtes, siis te saate leida õiged otsused ja sammud selleks, et seda säilitada ja parandada.

Millest vabaneda? Tuleks enda jaoks sulgeda õnnetu stsenaarium, mis piirab Sinu vabadust ja mõista oma õppetunde. Tuleks parandada vead ja enam mitte astuda samale rehale. Või siis tasub lihtsalt väljuda suhtest, mida eman pole võimalik muuta. Tuleb lasta lahti enda partnerist, kinkides talle vabaduse leida rahu enda hinges ning anda endale võimalus luua uus suhe.

Kui Sa mõistad, millest tuleb vabaneda ja mida säilitada ei tasu, siis see näitab ära Sinu ehtsad väärtused. Enne kui Sa otsustad säilitada mittetoimivat suhet ja leida järjekordne kompromiss, küsi enda käest: "Kas ma olen teinud kõik võimaliku selleks, et mitte taas olla "halvas" situatsioonis? Kas ma mõistan enda väärtust ja prioriteete? Kas need langevad kokku minu partneri väärtustega?"

Mõtle järele, millised on Sinu ootused ja kas need ühtivad reaalsusega? Kuula enda sisemist häält, ära moonda reaalsust, milles elad. Siis on võimalus teadvustada, millest Sa tahad vabaneda ja mida säilitada, et mitte jääda kinni kahtlustes, millele tasub oma energiat kulutada ja millele mitte.

Autor: Alexis Varnum

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid