1982. aasta 24. juuni, Tallinn

Ema ja nelja-aastane haiglane väikevend olid end juba tükk aega varem aknale mõnusalt sisse seadnud, et vaadelda möödujaid ja naabrimeest, kes parandas vastasmaja õuel usinasti autot.

"Korraga ema hõikas ja ütles, et igavene pirakas täht," seletas Anti. "Läksin vaatama. Algul mõtlesin, et see on õhupall, mis sätendab korra päikesekullas ja tundub siis pilve varjus jälle matt. Taevas oli räbalati väikest pilveribu täis. Palli vaadates hakkasid äkki silme ees sädemed käima, arvasin, et pea käib ringi, aga samas ütles ka ema, et tal on sädemed silmade ees ja väikevend niutsus ja vilgutas samuti silmi.

Algul nägin üht kerakujulist objekti, mis tundus natukese aja pärast planeet Saturni moodi. Varsti tuli kaugemalt seitse-kaheksa samasugust, aga väiksemat juurde. Vaatasime Stromka poole. Taevas oli üks hästi tume pilvemoodustis, teised räbalad olid heledamad. Kõik objektid olid metalsed, hallid, aga see suurem arendas vahepeal suuremat kiirust ja muutus kohati roheliseks ja siis veel punaseks ja siis tagasi metalseks. Väiksemad jäidki nagu kogu aeg samasse suunda, kuid liikusid omavahel, nagu sõidaks slaalomit (nn langeva lehe liikumine). Heli me ei kuulnud, toas oli aga tunda tugevat metalli põlemise või käiamise lõhna.

Vaatasime seda kõike ühtekokku umbes pool tundi ja siis kadusid objektid tumedasse pilvesse. Enamiku ajast olid objektid 50-60 kraadi kõrgusel horisondist ja põhiliselt loodes. Helistasin vahepeal läheduses elavale Holgerile, kes läks ka aknale neid asju vaatama.

Kui ema tuli õhtul Piritalt mootorrattavõistlustelt, siis rääkis ta, et oli trehvanud ka inimesi, kes olid neid kerasid näinud."

Meie ankeedi lõppu kirjutas nooruk: "Ärge arvake, et ma olen sellepärast loll, et ma neid nägin, sest igale sõbrale pidin vähemalt kolm korda seda juttu rääkima, enne kui nad mind uskusid." Noorukile polnud sugugi teada, et samasuguseid objekte on nähtud ka mujal maailmas - 1970. aastate vahetusel Hispaanias ja Prantsusmaal ning 1980. aastate algul mitmel puhul Jaapanis. Kuus aastat pärast seda vaatlust õnnestus Jaapani amatööril sellise kujuga objekti lend videolindile salvestada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid