Pane tähele ja teadvusta oma mõtteid, tundeid ja reaktsioone, kui mineviku kannatused ja kaotused sisemusest esile kerkivad. Mõnikord on vabanemiseks vaja naasta minevikupaikadesse ja näha neid uuesti, minna tagasi, teadvustada ja mõista, alles siis saab edasi minna. Olgugi tõde mõnikord valus, on teadvustamisele järgnev selgus ja vabanemine seda väärt.

Kõrgendatud tähelepanu alla kerkivad suhted meie eludes. Väärtushinnangud ja nii intiimsed kui ka kollektiivsed suhted vajavad nüüd vaagimist, paika loksutamist, nii lõpetusi kui ka uusi lähenemisi. See puudutab ka suhet rahaga ja kõigega, mida sa elus väärtustad.

Needd teemad tõusevad esile, et üles leida mustrid, suhted või hoiakud, mis ei toeta enam su kõrgeimat arenguteed. Pinnale võivad tõusta nõrgad kohad suhetes, see sunnib mõtlema ka enda suhtlemisviisidele ja sellele, millisena valid end näidata.

Võid ka avastada, et su emotsioonid avalduvad kiiremalt ja kergemini füüsilisel tasandil, tervislikus seisundis. Esile kerkib vajadus suhelda enam oma autentsest väest lähtuvalt, eriti suhetes, milles on võimuvõitlust. Pööra erilist tähelepanu suhetele, mis on ühepoolsed või tasakaalustamata. Pane tähele, kes annab ja kes võtab. Vaata üle ja teadvusta oma andmise ja võtmise tasakaal mistahes suhtes, ka suhtumises iseendasse.

Küsimuste esitamine aitab teadvustada, jõuda selgusele ja avada uusi lähenemisteid. Kas ma suhtlen südame tasandilt ja südametarkusega või ego ja mõistuse tasandilt? Mida ma selle suhte juures väärtustan ? Kas tunnen end selles suhtes väärtusliku ja väärtustatuna? Kui ei, siis mil viisil oma suhetesse ja suhtlemisse rohkem tasakaalu luua? Mida ma elus väärtustan? Mis on väärt minu aega ja energiat ja mis mitte? Kas mulle meeldib, kuidas ma oma aega veedan? Kas ma kulutan oma aega asjadele, mida kõige rohkem hindan?

Neid teemasid vaagides võid avastada endas väe, mis avaneb oma südant järgides ja selle tarkusega ühendust luues. Süda võib olla uskumatu väe allikas nii paljudel tasanditel, nüüd võime seda väge sügavamalt teadvustada. Aeg on leida küps ja praktiline lahendus, kuidas saaksid võtta täielikult vastutuse oma suhete, oma rahalise seisukorra ja ajakasutuse eest. Südame väes kulgemine aitab jõuda nendes küsimustes küpsuse ja stabiilsuse uuele tasemele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid