1. Pane ära kõik otstarbetud ja ebavajalikud riided, esemed – viska ära või anna ära. Nii lased lahti ka minevikust. Kui on raske lahti lasta, siis sorteeri need asjad ära, millest on raske lahti lasta, ja vii silma alt ära ning tegele sellega veidi hiljem. Mineviku säilitamine takistab sul elamast siin ja praegu.

2. Ava aknad ja tuuluta tube, lase värske õhk ja valgus kõikjale.

3. Liiguta mööblit toas. Pööra erilist tähelepanu nurkadele – sinna koguneb seisev energia. Pane nurkadesse küünal põlema ja palu sellel kõik negatiivne ja seisev energia puhastustules põletada.

4. Plaksuta aeg-ajalt käsi, nii puhastad samuti enda ümbrust ning ka keskkonda.

5. Pese põrandaid veega, millesse on lisatud mõned tilgad eeterlikku õli (piparmündi, salvei, kadaka, sandlipuu).

6. Täida pihusti puhta veega, millesse on lisatud mõned tilgad eukalüpti või lavendliõli (antibakteriaalse toimega) ja pritsi seda vett aeg-ajalt õhku.

7. Puhasta kodu meresoolaga – hakka kodu välisukse juurest liikuma, poetades seinaäärde ja nurkadesse veidi meresoola. Liigu kellaosuti suunas, kuni kogu korter või maja on läbi käidud ja jõuad välisukseni tagasi. Palu seda tehes soolal su kodu seisvast, mustast ja haigusttekitavast energiast puhastada. Lase soolal niimoodi olla terve päeva, kui oled tööl või kodust ära, kasvõi 24 tundi. Kui tagasi tuled, pühi sool kokku taotlusega – ma pühin ära kogu mustuse ja segaduse oma kodust. Siis viska sool wc-potti ja lase veega alla.

8. Haige inimese tuppa võid asetada topsi meresoolaga ja panna küünla põlema.

9. Põleta kodus küünlaid, kasuta aroomilampi või põleta viirukeid.

10. Mängi mantraid, tervendavaid helisid, rahulikku ja tasakaalustavat muusikat.