Kui ma muutusin seksuaalselt vabamaks, muutusin ka oma igapäevaste soovide väljaütlemises ja nende eest seismises palju julgemaks. (Olles elus üht-teist näinud, võin öelda, et see asi toimib ka teistpidi - julged olla inimesena sina ise, julged vaba olla ka voodis.)

Enese väljendamise julgus tuleb kasuks igas elusituatsioonis, ütleme näiteks joogatunnis. Julgustan pidevalt tunnis osalejaid hääle kaudu endast pingeid välja laskma, aga peaaegu üheski tunnis ei tule kõik sellega kaasa. Mõne inimese puhul läheb viis-kuus tundi, kuni ta julgeb häält teha, aga hääle kaudu toimuvad võimsad vabanemised. Ütlen näiteks, et nüüd laseme viha ja frustratsiooni välja. Võib-olla tahaks inimene tegelikult möirata, aga ta on piinlikkustundest vait ja hoiab oma tundeid hammaste taga. Sellepärast julgustan ebamugavusest lahti saama ja ennast igal ajal vabalt väljendama.

Lihtne öelda, aga raskem teha. Kuidas siis julgust kasvatada? Minu esimeseks soovituseks on hakata täiesti võõraste inimestega rääkima. Ei, mitte seksist, lihtsalt niisama. Tee nendega näiteks tänaval juttu ja küsi ükskõik mida. Kui tekib piinlikkustunne, siis tee nii.

Kõigepealt proovi tunnetada, kus see ebamugavustunne su kehas on.

Nüüd lase see koht lõdvaks. Võib-olla on see kõht, õlad, kõri, mis iganes.

Järgmisena hakka sügavalt hingama: sisse, välja.

Tunneta, kuidas piinlikkustunne hakkab vabanema.

Hinga nii kaua sügavalt, kuni märkad, et sul pole enam piinlik.

Esimese viie inimesega on võib-olla ebamugav rääkida, aga edasi läheb juba lihtsamalt.

Niimoodi on võimalik lõdvestuda ükskõik millisesse tundesse, ka vihasse, kui oled teadlik inimene ja saad enne jaole, kui viha mõnele suhtele või olukorrale saatuslikuks saab.

Seksiga seotud piinlikkustundest vabanemiseks saate oma partneriga teineteisele kõige suuremad abilised olla. Leppige kokku, et täna õhtul räägite nii ebamugavatel teemadel kui vähegi saate, ükskõik kui suurt piinlikkust te mõlemad tunnete. Küll näed, kui vabastav see on.

Inimestel on suur hirm näidata oma keha, väga sageli isegi oma kallimale. Sellepärast võetakse ennast paljaks ainult pimedas ja teki all. Muutke seda. Kui teil lapsi pole või nad on kodust ära, võtke riided seljast ja olge paljalt nii köögis kui elutoas. Käige paljalt ringi ja tunnetage teineteist ja oma soove.

Ebamugavustunde vabastamist võite koos proovida ka teadliku hingamise abil. Pane piinlikkustunne endas liikuma, tõmba hingamise kaudu seda tunnet mööda selgroogu üles, pealae kohale kroontšakrasse ja hinga eespoolt alla juurtšakrasse lahklihasse tagasi. Lõdvestus ja energia liigutamine toimub samal ajal.

Mina keerasin kogu sellele piinlikkustunde asjale vinti peale ja läksin Cap d'Agde nudistide külla Prantsusmaal. Tahtsin kogeda sellist elu, kus sa oled kohvikus, restoranis, rannas, jõusaalis ja igal pool mujal täiesti paljalt. Esimene päev oli nii piinlik, tahtsin endale kogu aeg midagi ette tõsta, kuigi kõik teised olid samuti alasti ja minu aadamaülikond ei huvitanud seal tõesti kedagi. Teisel päeval käisin juba ringi nagu kohalik külaelanik, piinlikkustundest polnud jälgegi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid