Kriisiaegadel kallistame üksteist peaaegu instinktiivselt. Miks? Sest füüsiline puudutus on jõuline armastuse väljendus. Kui oleme kriisis, siis vajame rohkem kui midagi muud seda tunnet, et keegi meid armastab. Sageli ei suuda me küll asjaolusid muuta, kuid kõigest on kergem läbi minna, kui keegi meid armastab. Kõige olulisem on kriisiaegadel oma kallima või abikaasa kõrval olla ja teda armastada. Sinu sõnad võivad küll vähe aidata, aga sinu füüsiline puudutus räägib sellest, et sa hoolid. Kriisid valmistavad pinnase armastuse väljendamiseks. Õrnu puudutusi mäletatakse veel hiljemgi, kui kriis möödunud on. Ka see, kui me peaksime puudutama, aga selle tegemata jätame, ei unune niipea.

Mida teha, kui sinu abikaasa armastuskeel on füüsilise puudutuse keel?

1. Teel autost poodi siruta oma kaasale käsi ja kõndige käsikäes.

2. Kui sa ostad midagi oma abikaasale, katsu leida asju, mis meeldivad tema puutemeelele: kašmiirsviiter, plüüspadi, pehmed sussid.

3. Mine oma kaasa juurde ja ütle: "Kas ma olen sulle hiljuti öelnud, et ma sind armastan? Võta tema käsi oma pihku, kaisuta teda, silita selga ja jätka: "Sa oled parim!" Vabasta end ja tegele edasi asjadega, mis pooleli jäid.

4. Väljenda oma valmidust intiimsuhteks, alustades jalamassaažist ja liikudes teiste kehaosade juurde. Jätka seni, kuni see abikaasale naudingut pakub.

5. Kui sugulased või sõbrad teil külas on, puuduta oma abikaasat ka nende juuresolekul. Kaisutus, käsivarre paitamine, käe ümber tema piha panemine, kui sa räägid, või lihtsalt ümber õlgade asetamine - kõige selle abil saame kahekordistada boonuspunkte. See ütleb: "Kuigi meie majas on nii palju inimesi, näen mina ikka sind."

6. Kui paarid on asjaolude sunnil pidanud lahus olema (näiteks sõjaväeteenistuse tõttu), siis kasutavad nad erinevaid mooduseid, et teineteist "puudutada", ütleb endine sõjaväelase naine, kirjanik Jocelyn Green. Näiteks tundub käsitsi kirjutatud kiri ehedam, kui e-kiri. Mõned naised kannavad kodus oma abikaasa särki. Üks naine ütles: "Kui ma ta särki kannan, tundub mulle nagu ta kallistaks mind." Oma foto abikaasale saatmine annab talle võimaluse sind kujuteldavalt puudutada.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Gary Chapmani raamatust "Armastuse viis keelt".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid