Pööriaeg on nagu hingamispaus väljahingamise ja sissehingamise vahel. Nüüd on paras aeg võtta aeg maha ja vaadata endasse, suunduda oma keskme rahusse ja vaikusesse, püüelda harmoonia ja tasakaalu poole oma elus.

Täiskuu Kalades toob unistava ja intuitiivse meeleolu, see on suurepärane aeg teha algust loominguliste projektidega. Kalade ebamaine eeterlik energia on nüüd ühenduses Neitsi tegusa ja otsekohese energiaga, see kombinatsioon tõstab tundlikkust ja võib hägustada otsustusvõimet. Võibolla tunned end nüüd eriti väljendusrikka või pisut tujukana. Võimalik, et tekib soov põgeneda kõige eest või tahta, et elu oleks teistsugune kui see tegelikult on. Faktid vastanduvad väljamõeldiste ja illusioonid reaalsusega, see võib kaasa tuua pettumuse. Hajusast või udusest olemisest hoolimata, tasub selle Täiskuu ajal kindlasti oma intuitsiooni usaldada. Kui miski tundub paigast ära olevat, siis tasub pöörata sellel tähelepanu, teha paus ja võtta aega sisekaemuseks.

Enne otsustamist ning edasiliikumist esita küsimusi ja oota selgust. Vastuseid võid nüüd saada pigem läbi südame ja tunnete kui kaine mõistuse ja analüüsi. Sind kutsutakse astuma välja oma ratsionaalsest mõistusest ja sisenema oma tunderuumi, loobuma tõendite otsimisest ja usaldama oma sisehäält. Emotsioonid võivad olla petlikud, seega on parem neid mitte sildistada ega anda hinnangut, vaid lubada neil olla ja vaadelda neid vaatleja positsioonilt. Vaatle emotsioone kui külastajaid, kes sinu siseruumi saabuvad, seal peatuvad ja siis lahkuvad. Mõnikord tahavad emotsioonid lihtsalt saada teadvustatud, kuuldud ja nähtud, et seejärel lihtsalt lahustuda. Jälgi ja lase asjadel voolata.

Nüüd on sul võimalus muuta oma tavapärast mõtlemis- ja suhtlemismustrit, saada teadlikumaks oma sõnade väest ja muuta teadlikumaks, selgemaks ja ennast toetavamaks oma sisekõne. Täiskuu on ka energeetilise vabanemise aeg, teadvusta mida soovid vabastada, nüüd on selleks ideaalne aeg. Selle Täiskuu energiates on eriti toetav viibida looduses, veekogude läheduses, eriti mere ääres. Samuti mõjuvad eriti puhastavalt, tervendavalt ja turgutavalt kõik veeprotseduurid ja vee joomine.

Sügisene Pööripäev tähistab pöördepunkti, energia liikumise suuna muutust. See on aeg ühenduda looduse tervendavate energiatega ja tervitada eesolevat üleminekuperioodi. Nüüd hakkab tähelepanu liikuma väljast sissepoole. Pööripäeval on päev ja öö võrdse pikkusega, siit edasi läheb pime aeg pikemaks ja valge lühemaks. Sügisene pööriaeg on muutuste ja transformatsiooni aeg, lõppude ja alguste aeg, mis toob vajaduse oma elus selgust luua ja muudatusi teha, oma elu tasakaalu viia. Nüüd on loorid dimensioonide vahel õhukesed ja peenmateeriaga kontakti saamine kergem.

Kaalude energias muutuvad olulisteks ja keskseteks teemadeks suhted, suhtlemine ja suhestumine, tasakaal, võrdsus ja võrdõiguslikkus. On aeg panustada sellessse, et meie suhted oleksid ausamad, tasakaalukamad ja rahuldustpakkuvamad. Sissepoole liikuv energia loob eelduse ja vajaduse muutuda kaastundlikumaks, avatumaks, teadlikumaks ja lahkemaks nii enese kui ka teiste suhtes. Teadvusta, mis toimub su kehas, südames ja hinges, et leida see, mis vajab tasakaalustamist.

Samuti tuleb üle vaadata tasakaal andmise ja vastu võtmise vahel. Kuidas luua tasakaalustatud keskkond, mis oleks sobiv hingetasandil ja harmoonias loodusega, see on selle pööriaja läbiv küsimus. Pööripäev on väekas aeg ühendada Loodusega ja teadvustada end osana suuremast tervikust. Kontakt maapinna, puude, taimede ja loodusjõududega mõjub Pööripäeva paiku eriti võimsalt ja tervendavalt. On aeg vaigistada mõtted ja nautida sügise värve, sahistada lehtedes ning lasta tuultel end puhastada.

Eriliselt võimsad on pööripäeva aegsed tulerituaalid. Kel võimalik, võiks teha lõket. Pööripäevast algab ka küünalde põletamise aeg. Pööriaja tuli puhastab, vabastab aegunust ja toetab üleminekul pimedamale ajale ergutades sisemist tuld.

Kuigi lehed langevad ja päevad muutuvad jahedamaks ja lühemaks, on puud-põõsad juba loonud pungad järgmist kevadet ootama ja niisamuti peaksime saabuval sissepoole pööratud ajal ka meie tegelema jätkusuutliku ja harmoonilise loominguga, et järgnevat kasvuperioodi ette valmistada.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid