Loomuse kommunikatsioonijuht ja juhatuse liige Annaliisa Post selgitas, et potluck on lõbus piknik, kuhu osalejad võtavad kaasa toidupoolist, et seda teistega jagada. "Potluck on suurepärane võimalus veeta aega mõnusas seltskonnas, teha tutvust erinevate veganroogadega ning vestelda maast ja ilmast," lausus ta.

Potluckidele on oodatud kõik: nii noored kui vanad, nii kahejalgsed kui neljakäpalised. Osalejatel palutakse kaasa võtta oma toidunõud, et hoida loodust ja keskkonda. Lisaks on kõik potluckid alkoholi- ja tubakavabad.

Ajakava:

Üritusel osalemiseks pole vaja vaktsineerimistõendit, kuid korraldajad panevad kõigile südamele, et potluckil osaletaks ainult tervetena ning haigusnähtude korral jäädaks koju.

Vegan potluckid on osa Eesti loomaõigusliku liikumise 15. aastapäeva pidustustest. Nimelt pandi 18. augustil 2006. aastal alus liikumisele Loomade Nimel, mis 2017. aastal ühines loomade eestkoste organisatsiooniga Loomus. 15 aasta jooksul on Loomade Nimeli ja Loomuse kaasabil keelustatud Eestis metsloomade kasutamine meelelahutuses ja karusloomafarmide tegevus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid