Vanad eestlased nagu kõik põlisrahvad pidasid oluliseks erinevate stiihiate harmooniat, tasakaalu, tugevust ja rahu. Meie mälestused, tõekspidamised, emotsioonid ja kogu elu on müstilisel moel seotud looduselementidega - õhu, tule, vee ja maaga. Kõikides nendes elementides peitub tohutu jõud.

India vanasõna ütleb, et igaüks meist on maja, milles on neli tuba - vaimne, emotsionaalne, füüsiline ja hingeline. Kui me ei käi iga päev igas toas, siis pole me terviklikud. Sisemistesse tubadesse minekuks on võimsad abivahendid just needsamad elemendid, mis mõjutavad meie psüühikat. Kõigi elementide taga olevaks energiaks on Looja, kogu meie elu allikas. Nelja elemendi sümboolika on justkui põimitud kokku erinevatest kildudest, mis moodustavad ühtse terviku. See annab elule tasakaalu.

Õhu vaim andis tuule koos jahutavate paitustega suvekuumas, kus muidu kõik närbuks, vee vaim toob värskendavad vihmad, et meid toita, tule vaim annab päikesesoojuse, et kõik saaks kasvada, ja maa vaim tekitab meie planeedile kõik taimed ja puud, millest me toitume. Meie ürgühendus nelja põhielemendiga on püha. Emaüsas elame vee sees, sünnihetkel tõmbame kopsudesse õhku, kui meie kallid vanemad jagavad läbi armastava pilgu soojust, süütavad meis armastuse tule. Lõpuks annab maa meile kindlustunde, kui hakkame roomama ja kõndima ning leiame temalt tuge.

Järgnevalt räägin lähemalt, kuidas need elemendid meid mõjutavad ja mida teha selleks, et oma elu paremini tasakaalus hoida. Kui soovid oma elu väikeste muutuste abil paremaks muuta, pühenda see mõni minut oma väärtuslikku aega, et edasi lugeda.

Stiihiate iseloom

MAA

Maa Külluse, õitsengu ja rikkuse stiihia. Sümboliseerib tootvat keskkonda, kus kasvab seeme ja millest saab alguse kõik elav. Maa vägi toidab ja toetab kõiki teisi loodusjõude, annab vastupidavust mitmetahulises maailmas ning stabiilsust meie igapäevaelus. Maa element õpetab ka väikestes asjades suurt nägema ja väikestest asjadest rõõmu tundma, sest kõik väikesed asjad kasvavad kunagi suureks, kindlaks ja võimsaks.

Positiivsed omadused on maalähedus, ausus, kindlameelsus, loogilisus ja ratsionaalsus. Olulised märksõnad on turvalisus ja kindlustunne. Maa on kindel ja stabiilne. Maa toidab, annab meile kõik vajaliku. Toetudes kahe jalaga maale, on meil alati turvaline ja hea astuda. Mullast oleme me tulnud ja mullaks me saame. Maast võivad kasvada ilusad lilled ja taimed, aga maa võib maavärinatega ka kõike seda ilusat hävitada. Enamus suuri katastroofe ja imesid on tavaliselt paljude inimeste mõtete ja tunnete tagajärg. Midagi ei juhtu niisama, kõik on omavahel väga täpses seoses.

Maa pakub meile ka palju kivisid, kristalle ja metalle, mis saavad meid aidata. Maasse tuleb suhtuda pühalikult, sellest tuleb lugu pidada. Kui kõndides kivile jalaga annad, siis peagi kiiratakse sulle seda vastu, mida sa välja annad. Aga kui pöörata kivi poole oma tähelepanu ja armastus, hakkab ta sinust lugu pidama. Mere ääres, metsas või kristallipoes jalutades võid kuulda või tunnetada, kui mõni kivi tahab sinuga koju kaasa tulla, et sind aidata ja õpetada. Kui sinu kivi aeg on läbi, tuleb ta loodusesse tagasi viia.

Maa element väljendub eelkõige füüsilises kehas. Keha edastab kogu aeg maailmale sõnumeid selle kohta, kes sa oled. Mõnikord on need sõnumid jõudu andvad, teinekord aga võtavad sinult elujõu ega toeta sind. Keha on sinu hinge tempel ja hing suhtlebki sinuga pidevalt keha kaudu. Kahjuks on enamik inimesi liiga hõivatud ja ignoreerivad neid sõnumeid, kuni seisavad silmitsi raskete haigustega.

Maa elemendi võimsa juurdevoolu saamise moodus on trampida jalgadega vastu maad, soovitatavalt paljajalu. Selleks et maa elementi endas tasakaalustada, hoolitse oma tervise eest - tee sporti, käi massaažis või katseta mõnd vaimset teraapiat. Kuula looduse hääli. Saa sõbraks oma kehaga, ütle ja näita talle, et sa teda armastad. Vabasta oma keha mürkidest. Söö puhtamat toitu, värskeid ja rohelisi salateid, joo mürke välja viivaid jooke, näiteks taimeteesid. Puhta vee sisse pigista igal hommikul terve värske sidruni mahl. Puhasta end ka hingamisega. Samuti on hea sooltepuhastus.

Allikas: Anu Pahka "Nõiakatla tarkuseterad", kirjastus Pilgrim


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid