1980. aasta 26. august, Hiiumaa

"Seda vaadeldes lähenesin sellele veel kolm-neli sammu. Jäin seisma ja samal momendil ülemine kuubik kas pöördus või avanesid tal lihtsalt mingid augud. Nendest suundus minu peale kaks viie-kuuesentimeetrise läbimõõduga kollakaspunast kiirt. Tundsin pehmet järsku lööki, mitte ühte punkti, nagu võis kiirte läbimõõdust oodata, vaid terve kehaga. Minust käis nõksatus läbi ja ma kaotasin tasakaalu. Püüdsin küll tasakaalu säilitada, aga ei suutnud ja kukkusin külili, kuid ei saanud haiget. Jalad tundusid olevat nagu vati sees, pehmed, või nagu oleks neis väga tugev üleväsimus või nõrkus. Teadvust ma ei kaotanud. Tõusin kohe täiesti masinlikult püsti ja vaatasin sinnapoole, kust kiired olid tulnud, kuid seda eset ei olnud enam seal.

Too silinder või tünn hakkas minu silme all aeglaselt justkui pressi all kokku vajuma ja muutus taldrikuks (nagu ümberpööratud supitaldrik). Kokkusurumine toimus keskkohalt, servad aga laienesid. Taldrik oli veelgi ilusamates värvides kui silinder. Need olid seletamatult pehmed kõikvõimalikud vikerkaarevärvid, mida ma pole elus kunagi varem näinud. Värvid voolasid nagu elavalt lainetena taldriku ülaosast servade suunas ning lained laienesid servade suunas. Voolamine jõudis servani ja kadus seal. Põhja alla ma ei näinud kordagi. Siis tõstis taldrik oma esiääre veidi kõrgemale, nii et oli servaga täiesti minu silmade sihis, ja oli momentaanselt kadunud.

Kuna ma väsisin kõige selle tagajärjel väga ära, siis läksin kohe putkasse tagasi. Seal ma istusin ja pikutasin vaheldumisi paarikümneminutiliste vaheaegadega ja mõlgutasin mõtteid äsja läbielatu üle. Kui läksin tagasi, ei leidnud ma sealt kohalt mingeid jälgi."

Teade jõudis entusiastideni pool aastat hiljem. Ivo Tarmisto kogus informatsiooni vaatluse ja isiku kohta, kes soovis jääda anonüümseks, mis oli tollal eriti arusaadav. Tallinna grupp kontrollis juba moondunud info päritolu, tegi sündmuskoha ülevaatuse ja võimaliku radiatsiooni jääknähtude mõõtmise, mis andis negatiivse tulemuse. Väljasõidugrupp sai teate piirivalve vaatlusest samal ajal ja sündmuskoha pool, kuid vastavalt varasematele soovitustele me ei registreerinud sõjaväe informatsiooni.

Autor: Igor Volke

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid