Sanskriti keelne termin "amāvasyā" tähendab Kuu loomise päeva. Astronoomiliselt tähendab see olukorda, kus Kuu ja Päike asuvad samadel kraadidel. "amā" tähendab koos ja "vasyā" tähendab olema, eksisteerima. Igas kalendrikuus on üks Kuu loomise päev ehk amāvasyā. Amāvasyāga algab viieteistkümne päeva pikkune Kuu kasvamise periood, mis päädib täiskuuga ehk pūrṇimāga. Peale täiskuud algab viietestkümne päeva pikkune Kuu kahanemise periood, jõudes tagasi Kuu loomise punkti. Punkti, kus Kuu ja Päike asuvad orbitaalselt samadel laiuskraadidel. Pūrṇimā puhul asuvad Päike ja Kuu vastamisi, illumineerides ja valgustades teine teist. Amāvasyā ajal pole Kuud näha.

Hindu ja lääne astroloogia kraadiline erinevus on ~24-25º. Kui lääneliku käsitluse korral on praegune kuu loomine Jääras, siis hindu käsitluse kohaselt on kuu loomine Kalades. Kraadilise täpsusega toimub läänelikus astroloogias täiskuu ~23º Jäär ja hindu astroloogias ~29º Kalad. Selline erinevus tuleneb sodiaagi arvutamismeetodist ja ainuüksi sellepärast on kõik hindu astroloogia nataalsed positsioonid peaaegu alati ühe sodiaagimärgi võrra tagasi võrreldes lääneliku aastroloogia asetustega. Valem: lääneliku astroloogia kraadiline asend - ~24º= hindu astroloogia kraadiline asetus. See ei tähenda, et alati liigub sodiaak märgi võrra tagasi, sest kui läänelik asetus asub sodiaagi viimastel kraadidel (~25º-30º), jääb hindu sodiaak samasse märki. Mõlemad käsitlused on õiged, sest esindavad erinevat tüüpi tõdesi. Mõlemal süsteemil on omad tugevused ja nõrkused.

Naljakuu kuu loomine leiab aset Kalades, Revati* nakshatras, mis toimub 11.04 kell 22:32. Kraadilises mõttes liiguvad nii Päike ja Kuu Kalade sodiaagi viimastel kraadidel, mis on olemuslikult intensiivne asetus. Tegemist on gandanta punktidega, mis asetsevad kui veemärkide viimastel kraadidel ja tulemärkide esimestel kraadidel, st Kalad-Jäär, Vähk-Lõvi, Skorpion-Ambur. Gandanta punktides saavad kokku kaks elementi, apas ja agni ehk vesi ja tuli, olles teine teisesega vastastikmõjust. Tuli suudab ajada vee keema ja vesi suudab kustutada tule. Gandanta koosneb kahest sõnast - gand, mis tähendab sõlme ja anta, mis tähendab lõppu. Seega on gandanta mingi põletav spirituaalne väljakutse, mis vajab lahendamist. Vesi viitab minevikule ja tuli viitab tulevikule ja gandanta on tsoon, milles need kaks elementi kohtuvad.

Selle kuu loomise ajal on hinge evolutsioonis lõppemas üks etapp ja algamas uus etapp. Lõppeva etapi õppetunnid on selged ja hing on valmis liikuma uude tsüklisse, et seista vastu uute väljakutsetega. Oleme hingena küps ja valmis kasvama. See võib olla aeg, mil vabaneda vanadest harjumustest ja omandada uued harjumused. Või suretad välja seni tavaks saanud eluviisi ja elukorralduse ning oled valmis keerama uue lehekülje. See protsess on kaootiline ja segadust on palju, sest mineviku kammitsev taak on tugev. Uus ja ootamatu on hirmutav, selmet tundub tuttavlik minevik palju turvalisem. Kogetavad emotsioonid võivad sel ajal olla arusaamatud, sest elaksid justkui uuesti kõike läbi. Piltlikult öeldes toimub vee aurustumine, kus kuumust aurustab vee, st eemaldab aistingud, emotsioonid ja tundmused.

Revati* seostub jumal Pushaniga, keda nimetatakse kui "Üks, kes hoolitseb". Pushan on hoolitseja ja Revati on hoolitsetatav. Revati tuletab meile meelde, et esmalt hoolitse teiste eest. Esmalt hoolitse ja kaitse teisi, et pärast sinule samaga saaks vastata. On selge, et teiste eest hoolitsemine vajab kannatlikust, hoolikust ja tähelepanu. Kui palju pingutust nõuab teiste eest hoolitsemine, sõltub sellest kuidas sinu eest hoolitseti. Kui tajud ja tunned, et ei saanud piisavalt tähelepanu ja kiindumust, siis anna seda enesele ise. Teadvustades enesele neid defitsiite või küllust, mis lapsepõlves esinesid, saad olla kaastundlikum praegu ja pakkuda teistele tuge ja hoolt.

Revati - Kalade tähemärgis asuv üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks naksatra on 13°20´ lai ja igas tähemärgis asub 2.5 naksatrat. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

Allikas: hinduastroloogia.ee, indiaastroloog@gmail.com

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid