Põhjus, miks inimesed ei suuda rohkem saavutada, ei ole see, et nad ei oska aega juhtida, vaid see, et nad on väsinud. Kõikide Facebooki kasutajate seas läbi viidud märksõnauuringust on selgunud, et üks kõige enam negatiivseid kommentaare ärgitav sõna on uni. Inimestel on sellest puudus ja kuna negatiivsed kommentaarid on kõige sagedasemad kella kümnest õhtul kella kaheni öösel, siis viitab see, et inimestel on unehäired või peavad nad magamise asemel tegema midagi, mis neile ei meeldi.

Keskmine inimene lääne ühiskonnas magab viis kuni seitse tundi. Kulmineeruv unepuudus toob kaasa selle, et me oleme uimased, meil on raske keskenduda, me unustame asju ja ärritume kergemini nii kolleegide, klientide kui pereliikmete peale.

2009. aasta uuring näitab, et inimestel, kes magavad regulaarselt vähem kui seitse tundi, on kolm korda suurem tõenäosus nakatuda mõnda külmetushaigusesse võrreldes nendega, kes magavad vähemalt kaheksa tundi. Seega 60 minutit rohkem und ja saad parema tervise, parema kollektiivi ja väiksemad haigestumistega seotud kulud ning tugevama närvikava, et olla kaitstud ühe kõige ohtlikuma mentaalse tervisega seotud haiguse, depressiooni eest.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Alar Ojastu raamatust "Ratsionaalne emotsionaalsus".

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid