"Kui mõte, et tänulikkus viib kogu su mõistuse lähemale Universumi loomejõudude harmooniale, on sinule uudne, siis kaalu seda mõtet tõsiselt ja näed, et see on tõsi." Wallace Wattles (1860-1911)

Tänulikkus on minu jaoks olnud väga võimas harjutus. Igal hommikul ärgates ütlen "tänan". Igal hommikul, kui jalad põrandat puudutavad, tänan. Siis hakkan hambaid pestes ja hommikusi toimetusi tehes mõtlema, mille kõige eest ma tänulik olen. Ja mitte et ma lihtsalt mõtlen selle peale oma tavapärast rutiini läbides, vaid ma paiskan selle välja ja tunnen tugevalt tänutunnet.

Ma ei unusta kunagi seda päeva, kui filmisime James Ray'd jagamas meiega oma võimsat tänulikkuse harjutust. Sellest päevast peale võtsin Jamesi toimingu enda ellu. Hommikuti ei tõuse ma enne voodist, kui olen tundnud tänulikkusetunnet uue algava päeva, samuti kõige muu üle oma elus, mille eest olen tänulik. Voodist tõustes ütlen ühe jalaga maad puudutades "suur" ja teist maha pannes "tänu". Teel vannituppa ütlen igal sammul "tänan". Ma jätkan sõna "tänan" ütlemist ja tundmist ka siis, kui olen duši all ja sean end korda. Kui olen valmis päeva alustama, olen sadu kordi öelnud "tänan".

Seda tehes loon ma jõuliselt oma päeva ja kõike, mida see sisaldab. Ma häälestan end sobivale sagedusele ja annan taotluslikult teada viisi, kuidas tahan näha oma päeva kulgemas, selle asemel et voodist välja komberdades lasta päeval end juhtida. Ei ole olemas võimsamat moodust päeva alustamiseks. Sina oled oma elu looja ja alusta teadlikult oma päeva loomisest!

Tänulikkus on olnud ajaloo kestel kõikide tähtsate avataarade õpetuste põhialuseks. Tänulikkusest on pikim peatükk ka minu elu muutnud raamatus Rikastumise teadus, mille kirjutas Wallace Wattles 1910. aastal. Iga Saladuses esinev õpetaja kasutab tänulikkust osana oma päevast. Enamik neist alustab päeva tänulikkuse mõtete ja tunnetega.

Suurepärane inimene ja edukas ettevõtja Joe Sugarman võttis pärast filmi Saladus vaatamist minuga ühendust. Tema lemmikosaks filmist oli tänulikkuse protsess ja ta rääkis, et tänulikkuse kasutamine on talle toonud kõik, mis ta on elus saavutanud. Kogu selle rikkuse juures, mis Joe on endale ligi tõmmanud, kasutab ta tänulikkust iga päev, kuni pisimate asjadeni välja. Leides vaba parkimiskoha, ütleb ja ka tunneb ta alati: "Tänan." Joe teab tänulikkuse jõudu ja seda, mida see kõik on talle toonud. Nii ongi tänulikkus tema eluviis.

Kõige selle kohal, mis ma oma elus olen lugenud ja Saladust kasutades kogenud, laiub tänulikkuse jõud. Kui sa teed vaid ühe asja Saladuse tarkuse abil, kasuta tänutunnet, kuni sellest saab sinu eluviis.

Kohe, kui hakkad end olemasolevate asjade pärast hästi tundma, hakkad ligi meelitama üha rohkem häid asju. Üha enam kõike, mille eest tänulik olla. Muidugi võid ringi vaadata ja öelda: "Mul ei ole autot, mida tahan. Mul pole maja, mida soovin. Mul ei ole sellist abikaasat, nagu tahan. Mul pole sellist tervist, nagu tahaksin." Hoo! Pea kinni! Need kõik on asjad, mida sa ei taha. Keskendu sellele, mis sul juba on ja mille eest oled tänulik. Võib-olla on sul silmad, et siin kirjutatut lugeda. Võib-olla on sul riided seljas, mille pärast ei pea muretsema. Muidugi võid eelistada midagi muud ja võib ka olla, et saadki üsna pea midagi muud, kui hakkad tundma tänulikkust selle üle, mis sul juba on.

"Võimalik, et hoolimata õigesti korraldatud eludest, hoitakse paljud inimesed vaesuses, kuna neil puudub tänutunne."

On võimatu sinu ellu midagi enamat tuua, kui sa pole rahul sellegagi, mis sul juba on. Miks? Sest sinu poolt välja kiiratud tänamatuse mõtted ja tunded on kõik negatiivsed emotsioonid. Armukadedus, pahameel, rahulolematus, tunded, et midagi „pole piisavalt", ei saa sulle tuua, mida sa tahad. Nad saavad vaid sinu juurde tagasi pöörduda veelgi suurema hunnikuga sellest, mida sa ei taha. Need negatiivsed emotsioonid blokeerivad sinu poole tuleva hea. Kui soovid uut autot, ent pole rahul olemasolevaga, siis see on sinu poolt välja saadetav valitsev sagedus.

Ole tänulik kõige ees, mis sul juba praegu on olemas. Kui hakkad mõtlema kõige selle peale oma elus, mille eest tänulik olla, hämmastud peagi selle lõppematu mõttevoo üle, mis sulle pidevalt veelgi enam tänulikkust väärt asju meelde tuletab. Sina pead algust tegema ja siis võtab külgetõmbeseadus need tänulikud mõtted vastu ja saadab sulle vastu veelgi enam. Oled fikseerinud tänulikkuse sageduse ja kõik head asjad saavad sinu omaks.

"Igapäevane tänulikkuse praktiseerimine on üks kanal, mille kaudu jõukus sinuni jõuab."

Allikas: Rhonda Byrne "Saladus", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid