Alustad sellest, et hakkad ennast haletsema, seejärel tekivad ka pisarad silma ja varsti mõtled, et oled kõige õnnetum inimene maailmas. Enesehaletsus on negatiivne tunne, inimene hakkab sellest tundest väga lihtsalt sõltuma. Enesehaletsus justkui silub stressi tunnet, kuid ei vabasta sellest. Vastupidi, see surub selle stressi veel sügavamale Sinu sisse. Pinge kasvab ja pärast ka enesetunne halveneb veelgi. See on tee, mis viib tupikusse ja ka viib Sind eemale Sinu valitud teekonnast.

Kui sa tegeled enda probleemidega olles enesehaletsuses, siis tähendab, et Sa lubad probleemidel oma elu juhtida. Stressi hetkedel tasub parem end koguda, kutsuda appi enda vaimsed jõud ja tuletada endale meelde, et sa oled oma elus ka võitja olnud.

Kui Sa külmetud sageli, siis see on signaal sellest, et tuleb teha paus või võtta endale puhkust! Organismi kaitsemehhanismid reageerivad stressile, kehas puudub C-vitamiin, tähendab sinu närvisüsteemi jõud on piiri peal. Samas külmetumised võivad esineda tihti inimestel, kes tahavad paju jõuda, ei anna oma ajule puhkust ja kogu aeg mõtlevad, analüüsivad, arutavad, tahavad selgust saada.

Kas sa tead, et paanika tunne on infektsioonihaiguste sõbranna. Mida rohkem hirmu ja paanikat inimeses on, seda kergemalt ta satub ta ka viiruste küüsi. Sügis-talvine periood on eriti raske aeg inimestele, kes on tundlikud hirmudele, mis tulevad massimeediast. Samas siin mängib tähtsust ka see faktor, kui inimene pidevalt teeb ise enda jaoks kärbsest elevandi. Kellegi köhimine, aevastamine, gripp, külmetus - tavalised hooaja haigused ja seisundid võivad teistel tekitada paanikat ja hirmu. Ebakindlad inimesed, kes pidevalt tunnevad ohutunnet, kes pidevalt muretsevad oma tervise pärast ongi pidevalt haiged ja ka paranevad aeglasemalt. Enesehaletsus formeerib inimeses erilise reaktsiooni välismaailmas toimuvale ja tekitab inimeses "nõrkuse hormooni". See hormoon suures koguses mõjutab kogu keha ja vererõhku, tekivad paanilised atakid, käed ja jalad on rasked, võib tekkida külm higi, süda peksab sees, kui väikesel linnukesel, töövõimekus on null ning tekib veel rohkem hirme.

Seega enesehaletsusega me teeme endale halba ja anname võimaluset, et areneksid muud raskemad haigused. Eriline kaastunne ja haletsus enda persooni suhtes võib provotseerida ka seedimissüsteemi haiguste tekkimist. Gastriit on otseselt seotud enese ebakindlusega, enesehinnanguga ja enesepiitsutamisega. Enesehaletsemine langetab immuunsust. Eriti ohtlik on ennast haletseda haiguse ajal, siis kui on palavik ja paha olla- Sinu tervenemise protsess vaid venib sellest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid