23. novembril annab loengus "Bhagavad-Gita - mis see on?" kirjanik ja tõlkija Mathura ülevaate teose ajaloost ja ülesehitusest. 24. novembril tutvustab loengus "Krišna isik ja õpetus Vana-India kontekstis" orientalist Martti Kalda India eepilist ajastut ja Krišna isiku arengut läbi eepilise mütoloogia. 26. novembril vaatleb loengus "Veedade seostest Eesti kultuurilooga" õpetaja ja veedade uurija Virko Kask seoseid eesti ja sanskriti keele vahel ning analüüsib Eesti muinasaja jumaluse Tarapitha juuri veedade kultuuris.

Loengud toimuvad uues Von Krahli Salongis algusega kell 18.00. Sissepääs 5 eurot. Eelmüügipileteid saab osta Von Krahli kodulehelt. Loengud kantakse üle ka veebi vahendusel.

Loengusari "Dharmahäkid" toimub Von Krahli Teatri uuslavastuse "Aed" raames. Lavastaja Peeter Jalakas, dramaturg Taavi Eelmaa, kunstnik Emer Värk, helikunstnik Kirill Havanski, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra. Laval Von Krahli trupp - Mari Abel, Ingmar Jõela, Rasmus Kaljujärv, Jörgen Liik, Katariina Tamm ja Marika Vaarik.

Loengute kodulehed:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid