Reageerimise asemel on vaja jälgida ja teadvustada iseendas toimuvat. Miks minus tekib reaktsioon ja mille pinnalt? Miks see teema mind üldse puudutab? Mis kohta, hirmu, haava, minus see puudutab, kutsudes esile vajaduse reageerida? Kas reageerimine, protestimine, vaidlemine lahendab midagi minu sees, isiklikult minu elus? Viib see mind edasi või hoiab ikka endistes sissejuurdunud mustrites ringlemas? Mida ma saaksin teha või muuta nüüd ja kohe, siin ja praegu, et luua lahendusi ja väljuda automaatse reageerimise nõiaringist?

Muutused saavad alata siis, kui lakkad kõike isiklikult võtmast ja asud jälgija, vaatleja positsioonile. Selle asemel, et elu-näidendit ainutõena võtta ja selles aktiivselt näitlejana etteantud skeemi järgi osaleda, asu nüüd hoopis publiku rolli. Seeläbi tekibki sulle juba mitmeid valikuid, kuidas ja millisest vaatenurgast lähtuvalt näidendit vaadelda ja analüüsida. Vaatlejana ei ole sul enam kohustust osaleda ja sul on ka igal hetkel enda soovi kohaselt võimalik oma vaatenurka muuta. Näidendis toimuvale kaasa elamise asemel too oma tähelepanu iseendas toimuvale. Ole enesele aus ja mõistev sõber. Õpi ennast aktsepteerima ja armastama sellisena nagu sa oled. Meie elunäidendi praegune vaatus nõuaks meilt justkui iga päev ja pidevalt seisukohtade võtmist, hinnangute andmist või poole valimist ja seda enam on põhjust neid "konksusid" vältida. Tähtsam kui võtta seisukoht või anda hinnang, on praegu teadvustada isiklikult endale mitte sobivat laskumata seejuures rahulolematusse või reageerimisse vaid suunata oma tähelepanu muutuste projekteerimisse. Välises praegu veel olulisi läbimurdeid ei toimu, protsessid alles käivad, seevastu oma siseuniversumites saame luua murrangulisi ja kaugeleulatuvate mõjudega muutusi just nüüd ja kohe praegu.

On aeg paljude aegunud mustrite ja skeemidega otsustavalt lõpp teha ja mõelda ning unistada harmoonilisemast ja paremini toimivast elukorraldusest ja ühiskonnast tervikuna. Käes on aeg saada selleks muutuseks, mida igateme. On aeg deklareerida millistel tingimustel, kuidas ja millises maailmas ma soovin oma edasisie elu veeta. Tähtsam kui see, kuidas soovituni jõuda, on praegu kaugem ja kõrgem, ideaalne nägemus kujustada, sest teadupärast hakkab tee su ees lahti rulluma alles siis kui oled teinud otsuse ja elu usaldades astunud esimese sammu. Ka väikestest muutustest igapäevases elus saavad kasvama hakata suured muutused. Tee valikuid iseenda heaolu ja sisetunnet esikohale seades. Las jääda see mis oli, raputa minevik endalt maha.

Just nüüd, siin ja praegu on hetk, mil saad alustada muutustega selle suunas, mida tulevikus näha ja kogeda soovid. Ennast usaldades ja hetkes kohal olles, jäädes avatuks ja kuulates ning järgides oma intuitsiooni ja südame häält, on meil võimalik luua muutusi soovitud suunas. Praegu on manifesteerimise aeg, nüüd loodud muutused nähtamatuses, meie siseuniversumites, saavad peatselt avalduma ka nähtavana välises maailmas. Anna endast parim iseenda parimaks hüvanguks. Sellest võidad sina ise ja sellega aitad ka teisi enda ümber, igaühe panus on oluline. See on sinu elu ja sina oled ise oma elu looja. Su kõige targem nõuandja asub su enda südame ruumis, kui elad temaga harmoonias, saadab sind ka tervis ja edu.